Shakhtari merr një barazim të çmendur në Zagreb, Bajerni, Juve dhe PSZH sigurojnë raundin e dytë

Bajerni i Munihut, Juventusi dhe Paris Sen Zhermeni janë tre skuadrat e para që kanë siguruar vizën për në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Të tre këto skuadra shënuan fitore në përballjet e sontme, duke krijuar epërsinë e duhur. Në ndeshjet e orës 18:55, Bajerni i

Kosovë-Angli, mësoni çmimin e biletave për ndeshjen në Prishtinë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll me datë 17 nëntor kundër Anglisë do të zhvillojë ndeshjen e fundit të ciklit eliminatorë për Euro 2020. Kjo ndeshje mund të jetë edhe vendimtare në kualifikimin e “dardanëve” për këtë event të rëndësishëm futbollistik, ndaj edhe e njëjta po pritet me padurim si nga

Izair Emini i siguron 3 pikë të mëdha Dritës I

Izair Emini ka luajtur rolin e heroit të Dritës së Gjilanit, teksa sot shënoi golin e vetëm për skuadrën e strategut shkupjan, Ardian Nuhiu në ndeshjen kundër Dukagjinit, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse Drita ishte favorite në këtë përballje, fitoren e siguroi vetëm në minutat shtesë të takimit, edhe atë falë

Lëndohet Mërgim Mavraj, e pret një pauzë e gjatë nga fushat e futbollit

Futbollisti shqiptarë i Grojter Furtit, Mërgim Mavraj, pritet të qëndrojë për shumë kohë jashtë fushës pas lëndimit që e pësoi në ndeshjen e fundit, kanë njoftuar të martën mediumet gjermane. Në ndeshjen e fundjavës kundër Darmshtadtit, në të cilën ndeshje Grojter Furti shënoi fitore 3:1, Mavraj lëndoi krahun, pas një përplasjeje

Çelzi i gatshëm të harxhojë 150 mln euro për këta 3 futbollistë

Çelzi që tani ka filluar të mendojë për merkaton e janarit, atëherë kur skuadra londineze do të ketë të drejtën e blerjes së futbollistëve të rinj. Sipas mediave angleze drejtuesit e Çelzit ju kanë vënë syrin 3 futbollistëve, që dëshirojnë ti marrin që në janar. Bëhet fjalë për sulmuesin e Kristal

Milani vjen me një super ofertë për Milot Rashicën

Skuadra e njohur italiane e Milanit dëshiron që në rradhët e veta të sjellë super yllin kosovar të Verder Bremenit, Milot Rashicën. “Rossonerët” prej kohësh janë duke e monitoruar futbollistin kosovar, i cili po kalon formë të shkëlqyeshme me klubin gjerman. “90min.de” shkruan se drejtuesit e Milanit janë të gatshëm të harxhojnë

Barcelona futet në garë për super talentin norvegjez, Haaland

Skuadra kampione e Spanjës, Barcelona, është futur në garë për sulmuesin e talentar norvegjez të Salzburgut, Erling Braut Haaland. 19-vjeçari shënoi 7 gola në 4 ndeshjet e tij të para në Ligën e Kampionëve këtë sezon me klubin austriak, përfshirë këtu edhe golin e mbrëmshëm ndaj Napolit, në të cilën ndeshje

Ja kur dalin në shitje biletat e ndeshjes, Kosovë – Angli

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll gjatë këtij muaji do të zhvillojë dy ndeshje shumë të rëndësishme, ku edhe përfundimisht do të mësojmë nëse “Dardanët” do të shkruajnë historinë dhe do të kualifikohen në një event të rëndësishëm futbollistik. Fillimisht me 14 nëntor Kosova do të udhëtoj për në Plzen, ku do

Kartoni i kuq ndaj Frankfurtit, Boateng dënohet me dy ndeshje

Mbrojtësi i Bajernit të Munihut, Zherom Boateng, është dënuar me dy ndeshje mos lojë, për shkak të kartonit të kuq në ndeshjen e fundit kampionale kundër Ajntrahtit të Frankfurtit. Boateng u ndëshkua me të kuq vetëm pas 9 minutave lojë, ndërsa kjo bëri që në fund skuadra “bavareze” të pësojë një