Dy skuadrat gjigande nga Italia vihen pas Granit Xhakës

Granit Xhaka me shumë gjasa gjatë pritet të largohet nga rradhët e Arsenalit. Mesfushori nga Kosova nuk po kalon një moment të mirë tek skuadra londineze pas problemeve me tifozët. E gjithë kjo situatë e krijuar ka bërë që “topçinjtë” të mendojnë edhe shitjen e kosovarit gjatë afatit kalimtar të

Kumanovari Selahi merr sërish ftesë nga Kombëtarja shqiptare

Mesfushori i Tuentes, Lindon Selahi, do të jetë sërish pjesë e Kombëtares së Shqipërisë për ndeshjet e nëntorit me Andorrën dhe Francën. Kumanovari 20-vjeçar në një intervistë të dhënë në rrjetet sociale të klubit holandez e ka zbuluar ftesën e marrë. I pyetur se cili është futbollisti më i mirë me të

Zbulohet topi me të cilin do zhvillohen ndeshjet e “Euro 2020”

Topi me të cilin do të zhvillohen ndeshjet e “Euro 2020” është prezantuar edhe zyrtarisht nga ana e prodhuesit “Adidas”. Emri i topit do të jetë “Adidas Uniforia”. I njëjti përveç ngjyrave tradicionale, bardhë e zi, do të ketë edhe disa vija ta verdha, blu dhe rozë. Topi është punuar sipas teknologjive