Staniq zbulon emrat te Maqedonia U19 për turneun kualifikues në Shkup

Përfaqësuesja U19 e Maqedonisë në futboll nga data 13 deri me 19 nëntor do të zhvillojë turneun kualifikues përmes të cilit do të siguronte një vend për në fazën elite të eliminatoreve për Kampionatin Europian. Federata e futbollit të Maqedonisë është organizatore e turneut, ndërsa të rinjët e vendit tonë janë

Interi transferon falas yllin e Çelzit

Olivie Zhiru nuk po kalon momente tw mira te Çelzi. Sulmuesi francez ka humbur minutat në fushë që kur Frank Lampard ka marrë drejtimin e Çelzit. Sipas “Le Figaro”, 33 vjeçari Zhiru është subjekt interesimi nga skuadra e Interit. Marrëveshja ekzistuese e francezit te Çelzi do të përfundojë verën e ardhshme, dhe

Ronaldo kundër Realit! A mund të ndodh kjo që në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve?

Juventusi me fitoren 2:1 në transfertë ndaj Lokomotivës së Moskës ka siguruar kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Kampionët e “Serie A”, në xhiron e radhës të grupit “D” presin Atletiko Madridin në Torino, dhe me një barazim të mundshëm, do të sigurojnë vendin e parë në grup. Në fazën

Çallandes zbuloi listën e futbollistëve për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Seleksionuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes, ka bërë publike listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. Ndeshjen e parë të këtij muaji “Dardanët” do ta zhvillojnë kundër Çekisë më 14 nëntor në stadiumin “Doosan Arena” në Plzen, ndërkohë 3 ditë më vonë

Lajm i keq për FC Shkupin, Ismaili mbyll sezonin që tani!

Mbrojtësi i FC Shkupit, Fatih Ismaili ka mbyllur sezonin para kohe. Pas ekzaminimeve mjekësore të bëra gjatë ditës së djeshme, ishte konstatuar se mbrojtësi “bardheblu” kishte këputër miniskusin dhe ligamentin e kryqëzuar të përparëm në gjurin e këmbës së majtë. Kësisoj i njëjti gjatë ditës së sotme iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale,

Dy kampionë të vërtetë, njëri mposhti sulmin në zemër, tjetri tumorin

Sara Karbonero, bashkëshortja e portierit legjendar Iker Kasiljas, e ka mposhtur tumorin. Lajmin e ka bërë të ditur revista “Ola”, sipas së cilës bukuroshja spanjolle e ka përfunduar kimioterapinë. Më herët Sara i ishte nënshtruar operacionit për heqjen e tumorit në vezore. Kjo ishte vazhdimësi e vuajtjeve të familjes së njohur. Më 1 maj,

Angellovski publikoi listën për ndeshjet e nëntorit

Seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut në futboll, Igor Angellovski ka publikuar listën e futbollistëve tek të cilët do të mbështetet për dy ndeshjet eliminatore të nëntorit kundër Austrisë dhe Izraelit, njofton “infOSport.mk”. Në skuadër rikthehet Enis Bardhi, i cili mungoi në tetor për shkak të një dëmtimi, ndërsa do

De Biasi zëvendëson Ançelotin te Napoli!?

Koha e Karlo Ançelotit te Napoli si duket po shkon drejt fundit, ndërsa përfundimi i sezonit mund të çojë në ndërprerjen e bashkëpunimit me skuadrën “napolitane”. Kështu të paktën raporton “Tuttosport”, sipas së cilës arsyet e ndarjes janë të shumta, por gjithçka është bërë e tepër me qasjen e skuadrës