Kur ke Messin në skuadër, gjithçka është më e lehtë (VIDEO)

Skuadra kampione e Spanjës, Barcelona ka ruajtur pozitën e parë në La Liga, pas fitores shumë të rëndësishme si mysafir kundër Atletiko Madridit, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione në fuqi e Spanjës shënoi fitore minimale në ndeshjen e vlefshme të javës së 15-të, e ku sërish në rolin e heroit te “katalunasit”

Milaim Rama: Kosova me “Dardanët” pas vetes do e mposht Maqedoninë

Përfaqësuesja e Kosovës ka pasur një ecuri fenomenale që prej ardhjes së trajnerit zviceran,  Bernard Çallandes. Të njëjtin mendim ndanë edhe ish sulmuesi kosovar, Milaim Rama, i cili është një ndër futbollistët e parë që ka përfaqësuar Zvicrën. Rama në një prononcim për RTK, ka thënë se është i mahnitur nga

Super Rashica me dy gola i siguron fitoren Verderit në transfertën ndaj Volfsburgut (VIDEO)

Pas 8 ndeshjeve pa fitore në Bundesligë, Verder Bremeni më në fund ka arritur të fitojë, edhe atë falë yllit kosovar, Milot Rashica, njofton “infOSport.mk”. Talenti nga Vushtrria realizoi dy gola në fitoren 3:2 si mysafir ndaj Volfsburgut, duke e ndihmuar skuadrën e tij që ti ik zonës së ftohtë. Verder Bremeni

Renova, 9 ndeshje pa fitore!

Renova ka vijuar serinë e ndeshjeve pa fitore, që tashmë numëron plotë 9 të tilla. Skuadra e trajnerit Bujar Islami ka pësuar disfatën e 6-të në 9 ndeshjet e fundit, duke prekur zonën e ftohtë në renditje, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Xhepçishti sot në kuadër të javës së 17-të pësoi disfatë

Super lëvizja dhe asisti i Ibishit për Avramovskin në ndeshjen kundër Ak.Pandev (VIDEO)

Vardari doli fitues i derbit të javës së 17-të në elitën e futbollit vendor, duke mundur Akademia Pandevin në Strumicë me shifrat 3:0,njofton “infOSport.mk”. Dy gola në këtë ndeshje për “kuqezinjtë” nga Shkupi realizoi Daniel Avramovski, që konfirmoi formën e tij të mirë në të cilën ndodhet, ndërsa një gol

Hamilton e mbyll sezonin si “mbret”

Ndonëse titullin kampion në Formula 1 e kishte fituar më herët, Lewis Hamilton fitoi lehtësisht edhe garën e fundit sezonale në Brazil, duke konfirmuar edhe njëherë se është pikërisht ai njeriu për t’u mundur edhe në 2020-ën. Piloti britanik dha shenja mjaft të mira që dje në provat zyrtare ku siguroi

Shkëndija dhe Vardari të sigurtë, Renova vazhdon të zhgënjejë

Shkëndija i është hakmarë me kamatë FC Shkupit për disfatën në ndeshjen e parë të këtij sezoni të zhvilluar në Çair, njofton “infOSport.mk”. Kampionët në fuqi të vendit shënuan fitore 4:0 në Tetovë, duke kënaqur të pranishmit në shkallët e stadiumit, që edhe sot ishin në një numër të konsiderueshëm. Nga dy