E mërkura sjellë ndeshjet e para çerekfinale të Kupës

Të mërkurën në program janë ndeshjet e para çerekfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”.  Ndeshja më interesante pa dyshim ëshët ajo në Çair, ku mejdanin do të ndajnë FC Shkupi dhe Akademia Pandevi, skuadra këto që u takuan edhe 5 ditë më herët në kuadër të javës së 16-të në elitën

Situatë kaotike në Federatën e Futbollit të Kosovës, rrezikohet dënimi nga UEFA dhe FIFA!?

Është krijuar një situatë kaotike në Kosovë, sa i takon zgjedhjeve për kreun e FFK-së, që i fitoi Agim Ademi. Një dokument është publikuar nga mediet kosovare, aty ku thuhet se ka pasur shkelje në zgjedhjet për kreun e FFK-së. Pas gjendjes së krijuar, “FaktePlus” ka kontaktuar me sekretarin e FFK-së,