FC Shkupi prishi festën e “Shvercerave”, mundet nga Makedonija GJ.P (VIDEO)

FC Shkupi stinorin vjeshtorë në elitën e futbollit vendor e ka mbyllur me disfatë, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse “bardheblutë” bindshëm ishin kundërshtarë më i mirë në fushën e gjelbërt, në fund pësuan disfatë 2:3 ndaj Makedonija GJ.P, duke prishur në këtë mënyrë festën e “Shvercerave”, që kishte filluar që mbrëmë me flakadane e këngë midis qendrës së Shkupit.

🔥 Atmosfera nga tifozët “Shvercerat” në ndeshjen Shkupi-Makedonija GJP

Публикувахте от infosport.mk в Неделя, 8 декември 2019 г.

E njëjta festë vazhdoi edhe sot në tribuna, mirëpo shumë shpejtë ajo u zbeh kur vetëm pas 3 minutave lojë, mysfairët nga Gjorçe Petrovi avansuan me golin e brazilianit Padu, i cili më pas doli të jetë edhe njeriu i ndeshjes, pasi shënoi edhe dy golat tjerë për Makedonija GJ.P.

Makedonija GJ.P shënon edhe golin e dytë ndaj FC Shkupit në Çair

Makedonija GJ.P shënon edhe golin e dytë ndaj FC Shkupit në ÇairFC SHKUPI – MAKEDONIJA GJ.P 0:2(Padu 40')

Në momentet kur FC Shkupi kërkonte golin e barazimit, një harkim nga e djathta e brazilianit Padu që fillimisht preku shtyllën, më pas përfundoi edhe brenda vijës fatale, gjë kjo që u vërejt qartë edhe përkundër tentativës së portierit Aleksovski për të dëbuar atë jashtë.

E gjithë kjo ndodhi në minutën e 40-të, ndërsa vetëm pas 4 minutave lojë në pjesën e dytë një super aksion i vendasve me autorë Aleksovski-Serzhinjo-Jusufi, u kurorëzua me gol, me këtë të fundit që shënoi një super gol me parabolë nga distanca.

FC Shkupi ngushton rezultatin ndaj Makedonija Gj.P

FC Shkupi ngushton rezultatin ndaj Makedonija Gj.PFC SHKUPI – MAKEDONIJA GJ.P 1:2(F. Jusufi 49')

Këtij goli i parapriu edhe një rast tjetër i qindtpërqindtë i kroatit Marin Jurina, i cili nga afërsia me kokë qëlloi vetëm shtyllën.

Ky gol ju dha krahë futbollistëve “blu” në fushë, të cilët në vijim të ndeshjes mendonin vetëm tek goli kundërshtarë, ndërsa në saje të një loje të tillë, kundërshtari sërish me anë të Padu në minutën e 62-të shënoi edhe golin e tretë në rrjetën e Aleksovskit.

Makedonija GJ.P shënon edhe golin e tretë me anë të brazilianit Padu

Makedonija GJ.P shënon edhe golin e tretë me anë të brazilianit PaduFC SHKUPI – MAKEDONIJA GJ.P 1:3(Padu 62')

Gjithçka që mundën të bëjnë të besuarit e trajnerit Qatip Osmani deri në fund të takimit, ishte goli i shënuar nga ana e sulmuesit Marin Jurina në minutën e 90-të, kur mjaft mirë në zonën kundërshtare shfrytëzoi pasimin e kapitenit Muharem Bajrami.

Super aksioni i FC Shkupit, pas të cilit Marin Jurina shënoi golin e dytë ndaj Makedonija GJ.PFC SHKUPI – MAKEDONIJA GJ.P 2:3(M. Jurina 90')

Pas këtij barazimi FC Shkupi mbetet në pozitën e 7-të me 22 pikë, teksa Makedonija Gj.P me 26 pikë renditet dy pozita më lartë.