Guardiola “plagosi” Ançelotin me dy “plumba” të Gabriel Zhesus (VIDEO)

Skuadra kampione e Anglisë, Mançester Siti mundi Evertonin me rezultatin 2:1 në ndeshjen e vlefshme të javës së 21-të në Premierligë, ndeshje kjo që përballë vuri dy emra të mëdhenj trajnerësh, Pep Guardiola dhe Karlo Ançeloti, me këtë të fundit që pësoi edhe disfatën e parë nën drejtimin e “karamelëve”. https://www.facebook.com/infosport.mk/photos/a.476416142474008/2734557016659898/?type=3&av=472303609551928&eav=AfZfWGJQnNyb5fkoTqJBbBG7-Cj7msoUsAfFcDfl2-PH0PGxJbOFRZgpWyjDA6FX9aM&theater Të

Batatina aktivizon fshesën te Llapi, priten plotë 9 largime!

Kur është në pyetje Llapi dhe Tahir Batatina, gjithçka është e mundur. Sipas asaj që raporton “Gazeta SHESHI”, kryetrajneri i skuadrës nga Podujeva pas një mbledhje me bordin drejtues, ku kishin analizuar pjesën vjeshtore të kampionatit, ka vendosur që të përdor “fshesën”, e cila me vete do të marrë plotë

Gabigol i Interit edhe zyrtarisht shpallet më i mirë në Amerikën e Jugut

Sulmuesi i Flamengos, Gabriel Barbosa është shpallur si “Mbreti i Amerikës” në futboll. 23-vjeçari fitoi çmimin si lojtari më i mirë i vitit, duke marrë shumicën e votave të gazetarëve sportiv në Amerikën e Jugut, në anketën e organizuar nga gazeta e njohur uruguaiane, “El Pais”. Barbosa u shpall golashënuesi më

Besart Berisha shpallet lojtari i dekadës në Australi

Tifozët e Ligës së Australisë e kanë shpallur futbollistin shqiptarë, Besart Berishën si futbollistin më të mirë të dekadës. Ylli kosovar është golashënuesi më i mire në histori të “A-League”. Këtë sukses ai e arriti te skuadra e Brisbane Roar, Melbourne Victory dhe së fundmi te Western United. Berisha do të mbetet emri

Juventus përgatit kontratë të re për Ronaldon, zbulohen detajet

Juventusi është duke përgatitur rinovimin e kontratës së Cristiano Ronaldos deri në vitin 2023, kur superylli i Zonjës së Vjetër do t’i mbushë 38 vjet. “Corriere dello Sport” raporton se portugezi beson që ka edhe shumë për t’i dhënë futbollin, prandaj është i interesuar që ta zgjatë qëndrimin te kampioni i