Tronditet Bota e futbollit, humb jetën futbollisti 23-vjeçar i Gingamp

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Francë, pasi futbollisti i Guingamp, Nathael Julan, është ndarë nga jeta pas një aksidenti të rëndë me makinë. Lajmin për vdekjen e 23 vjeçarit e publikoi faqja zyrtare e Gingamp, pjesë e së cilës është që nga janari i vitit 2018-të, mirëpo që

Diçka po zihet, menaxheri shqiptarë Beadini bashkë me menaxherin e njohur, Andy Bara

Janari erdhi, ndërsa ky muaj tashmë njihet si muaji i transferimit të futbollistëve. Ndërsa kur gazetarët shohin dy, apo tre menaxherë së bashku, apo edhe menaxher – futbollistë, kjo bënë që ata menjëherë të shkruajnë dhe të kërkojnë qëllimin e takimit, apo edhe të transferimit eventual. I tillë është rasti edhe