Boreci nesër ndez motorët për stinorin pranveror

Boreci nën drejtimin e strategut shkupjan, Gorazd Mihajllov, nesër edhe zyrtarisht do të nis fazën e përgatitjeve për stinorin pranveror, që do të zhvillohet në dy faza, njofton “infOSport.mk”. Fazën e parë futbollistët e Borecit do ta zhvillojnë në Veles, aty ku do të qëndrojnë deri me datë 24-25 janar, ndërsa

Renova cakton miqësoret e para, Islami flet për rrjedhën e përgatitjeve

Renova gjatë ditës së djeshme edhe zyrtarisht nisi fazën e përgatitjeve për stinorin pranveror, ku shpresojnë të kenë më shumë fat dhe të grumbullojnë sa më shumë pikë, që janë më se të nevojshme për këtë skuadër, duke pasur parasysh se stinorin vjeshtorë e mbyllën në pozitën e parafundit, shkruan

Husmani flet për “infOSport.mk”, ka një mesazh edhe për Shkëndijën

Zeni Husmani gjatë ditës së sotme u prezantua te skuadra sllovene e Domzhale, aty ku njëherit kishte kaluar edhe momentet e tij më të mira të karrierës. Në një prononcim për “infOSport.mk”, futbollisti shqiptarë me origjinë nga Gostivari tregoi rreth rikthimit të tij në futbollin slloven, ndërsa gjithashtu foli edhe

Helsingborgs IF bën Bejtullain ndër më të paguarit në skuadër

Mbrojtësi tetovar Egzon Bejtullai edhe zyrtarisht ka nisur karrierë ndërkombëtare, pasi sot ka zyrtarizuar transferimin te Heslingborgs IF në Suedi. Ish-kapiteni i Shkëndijës së Tetovës ka firmosur kontratë tre vjeçare me pesë herë kampionët e Suedisë, ndërsa beson se kjo lëvizje do të jetë hapi i duhur për hapat e

Zbulohen emrat e mëdhenj për ndeshjen e 10 janarit në “Air Albania”, pjesë e Shqipërisë edhe dy shqiptarë nga Maqedonia!

Është zbuluar ditën e sotme lista me yjet e Shqipërisë, Turqisë, Italisë dhe Greqisë të cilët do të luajnë në stadiumin “Air Albania”, me datë 10 janar. Disa nga yjet  e Shqipërisë, Turqisë, Italisë dhe Greqisë, do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në stadiumin “Air Albania”, me të ardhurat që do

Reali projekton formacionin e të ardhmes me talentë të rinj, ja si duket!

Real Madrid ka filluar të projektojë të ardhmen. Klubi nga kryeqendra spanjolle së fundmi ka shfaqur interesim për transferimin e disa prej talentëve të rinj më të mëdhenj në botë. E përditshmja sportive madrilene “Marca” ka publikuar atë që mund të jetë formacioni i së ardhmes i “madrilenëve”. Në formacion kanë zënë