Bashkohen vëllezërit Hasan, Sumeri i bashkohet vëllait të madh Sunajit te Labunishti!

Gjatë stinorit vjeshtorë ishin kundërshtarë, mirëpo fati deshi që vitin 2020 dhe stinorin pranveror ta presin në një skuadër të njëjtë. Fjala është për vëllezërit Hasan, Sunajin dhe Sumerin, dy shkupjan që do të luajnë te ekipi i Labunishtit, njofton “infOSport.mk”. Vëllai më i madh, Sunaji skuadrës nga Struga iu bashkua

Jasir Asani për “infosport.mk” zbulon pse zgjodhi numrin 21 te AIK-u!

Jasir Asani gjatë ditës së sotme u prezantua te AIK-u i Stokholmit, te e cila skuadër do të luaj në formë huazimi për 6 muaj, që më pas të firmos kontratë për dy vite, njofton “infOSport.mk”. Në një prononcim për portalin tonë, Asani foli për përshtypjet e para te AIK-u, ndërsa

Gostivari prezanton 5 përforcime që vijnë kryesisht nga Shkëndija dhe FC Shkupi

Gostivari sot startoi fazën e përgatitjeve për stinorin pranveror, ndërsa përveç trajnerit të ri, Birol Topçiu, në grumbullimin e parë të kësaj skuadre u vërejtën edhe 5 emrat e rinj, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për  Ensar Lumën dhe Besar Rexhepin e Shkëndijës, Hasip Lokin që vjen nga rradhët e Dritës së