Makedonija GJ.P brenda një dite prezanton dy futbollistë të ri

Makedonija Gj.P brenda një dite ka prezantuar dy futbollistë të rinj. Pas Martin Kovaçev, të cilin e prezantuan më herët gjatë ditës, drejtuesit e Makedonija GJ.P në orët e pasditës prezantuan edhe Filip Petrov, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për një futbollistë 30-vjeçar,  që luan në krahët e sulmit, ndërsa te Makedonija

Pas Adilit, edhe Simeon Hristov i bashkohet Vllaznisë

Simeon Hristov ka vendosur ti bashkohet Vllaznisë së Shkodrës, skuadër kjo që udhëhiqet nga ish seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Mirsad Jonuz, njofton “infOSport.mk”. Hristov te Vllaznia u transferua nga rradhët e Borecit, te e cila skuadër luajti në 18 muajt e fundit, ndërsa me ekipin shkodran ka nënshkruar kontratë për

Atl.Madridi në një fund të çmendur eliminoi Barcelonën dhe caktoi finalen me Realin (VIDEO)

Atletiko Madridi ka eliminuar Barcelonën në gjysmëfinalen e dytë të SuperKupës së Spanjës, duke caktuar finalen kundër Realit të Madridit, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje me shumë kthesa në rezultat, të besuarit e trajnerit Diego Simeone në fund shënuan fitore 3:2, edhe pse 10 minuta para fundit të takimit, ishin

E bujshme, Barcelona dhe Juve gati për një shkëmbim të madh

Barcelona dhe Juventusi thuhet se do të realizojnë një shkëmbim të madh gjatë afatit kalimtar të verës. Marrëdhënia pozitive midis krerëve të dy klubeve mund të shohë një marrëveshje interesante shkëmbimi. Sipas të përditshmes italiane "Calciomercato", shkëmbimi mes dy klubeve të mëdha do të përfshinte mesfushorin Ivan Rakitiç dhe anësorin Federiko Bernardeski. Asnjë

Isko mbrëmë ndaj Valencias me statistika të frikshme

Isko nuk është aktivizuar shumë këtë sezon me Realin e Madridit, ashtu që mbrëmë përballë Valencias gjeti golin e parë sezonal. Fantazisti zhvilloi një ndeshje të madhe dhe diçka të tillë e konfirmojnë statistikat. "OptaJoe" raporton se 27-vjeçari andaluzian ishte i pagabueshëm në ndeshjen e fundit. Isko realizoi 102 pasime për shokët e

Një maqedonas largohet, një tjetër i bashkohet Vllaznisë së Shkodrës!

Vllaznia e Shkodrës tashmë tre ditë është vendosur në Ohër, aty ku skuadra e trajnerit Mirsad Jonuz do të zhvillojë mini fazën përgatitore në prag të sfidave të Superiores që startojnë me 22 janar. Derisa Aleksandar Ristevski është pranë largimit nga skuadra shkodrane, Simeon Hristov tashmë edhe zyrtarisht mund të logaritet