Në Spanjë e bëjnë të kryer, Mançester Junajtedi bënë një super goditje në merkato

Merkatoja e janarit dita ditës po bëhet edhe më interesante. Sipas asaj që raportojnë mediat në Spanjë, gjigandët anglez të Mançester Junajtedit janë shumë afër transferimit të Bruno Fernandesh, kapitenit të Sportingut të Lisbonës, të cilin tashmë po e ndjekin prej kohësh. Është “Mundo Deportivo” që bënë të ditur një gjë

Ferizaji dhe Bekim Isufi vazhdojnë bashkëpunimin

FC Ferizaj dhe Bekim Isufi kanë vazhduar bashkëpunimin të paktën edhe për 6  muaj. Një gjë të tillë ka paralajmëruar klubi ferizajas përmes faqes zyrtare në “facebook”, ku gjithashtu paralajmërojnë se nesër (e shtunë), skuadra do të zhvillojë edhe stërvitjen e parë në prag të stinorit pranveror. Ferizaji stinorin vjeshtorë në

Njihuni me futbollistin kosovar që brenda një javë ndërroi 3 skuadra!!!

Derisa Rafidine Abdullah kishte nënshkruar me dy skuadra në të njëjtën ditë, edhe atë në një interval kohor prej vetëm 15 minutash, në Kosovë ndodh që një futbollistë të ndryshojë 3 skuadra brenda një jave, shkruan “infOSport.mk”. Fjala është për Atdhe Grajqevcin, 21-vjeçarin kosovar, i cili fillimisht me 4 janar u

Fulhami zgjedh golin e struganit, Pajtim Kasami si më të mirin e dekadës

Skuadra e njohur angleze, Fulham, ka zgjedhur golin e struganit, Pajtim Kasami, si më të mirin e dekadës që lamë pas. Kasami, i cili aktualisht luan në Zvicër te skuadra e Sionit, në të kaluarën mbrojti ngjyrat e klubit anglez, Fulham mes viteve 2011–2014. Gjatë këtyre viteve, 27-vjeçari nga Struga nuk arriti