Ish futbollisti i Shkëndijës dhe Renovës që së fundmi luante në Kosovë i bashkohet Korabit!

Te Korabi nuk ka vetëm largime. Skuadra dibrane gjatë ditës së sotme është lavdëruar me transferimin e ish futbollistit të Shkëndijës, Ersin Fetahi, i cili së fundmi luante në Superligën e Kosovës me fanellën e Flamurtarit të Prishtinës, njofton “infOSport.mk”. Fetahi me skuadrën e Korabit ka nënshkruar kontratë për 6

Pse nuk reagoi dhoma e VAR? Lautaro kap për këmbe Toloin, por penalti nuk ka! (VIDEO)

Interi është ndalur sonte në barazim 1:1 përballë Atalantës në “Xhuzepe Meaca”, në një ndeshje ku sërish në qendër të vëmendjes doli të jetë dhoma e VAR. 5 minuta para fundit të pjesës së parë para zonës së vendasve u krijua një tollovie e madhe, ku në qendër të vëmendjes doli

Handanoviç shpëtoi Interin nga një rikthim përballë Atalantas (VIDEO)

Interi dhe Atalanta kanë barazuar 1:1 në ndeshjen e fundit të së shtunës, e vlefshme për javën e 19-të në “Serie A”. https://www.facebook.com/infosport.mk/photos/a.476416142474008/2756490344466565/?type=3&theater Lautaro Martinez me një gol të hershëm që në minutën e katërt  i dha avantazhin Interit, ndërsa Atalanta deri te barazimi erdhi në minutën e 75-të, kur Robin Gosens

Edhe Çavi pranon për negociatat me Barcelonën

“Endërroj të jem trajner i Barcelonës, mirëpo për momentin jam i fokusuar për të punuar te skuadra e Al Sad”. Kështu e ka komentuar interesimin e klubit të tij të zemrës legjenda “katalunase”, Çavi Hernandez, emri i të cilit lidhet me postin e trajnerit te Barcelona. Për ndryshimin e trajnerit te

Nuhiu mund Alioskin në betejën e parë, para asaj të 20 marsit në Shkup

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Atdhe Nuhiu ka dalë fitues përballë Ezgjan Alioskit të përfaqësueses së Maqedonisë në ndeshjen që skuadrat e tyre e zhvilluan sot në kuadër të javës së 27-të në “Championship”, njofton “infOSport.mk”. Atdhe Nuhiu me Shefilld Vendzen e tij bëri befasinë e javës, duke mundur Lidsin e

Firmino i mjafton Liverpullit për të shkruar historinë

Liverpullit i ka mjaftuar goli i brazilianit Firmino për të mundur Totenhamin në derbi ndeshjen e javës së 22-të në Premierligë, ndërsa gjithashtu edhe për të shkruar histori, njofton “infOSport.mk”. Falë golit të Firminos në minutën e 37-të, Liverpulli arriti fitoren e 20-të nga gjithsej 21 ndeshje të zhvilluara, duke arritur

Napoli transferoi mesfushorin e liderëve të Bundesligës

Napoli ka angazhuar mesfushorin Diego Deme nga rradhët e liderit të Bundesligës, RB Lajpcig, kanë njoftuar nga klubi “napoletan”. Shuma e transferimit është 10 milion euro plus bonuse shtesë. Këtë edicion 28-vjeçari Deme ka shënuar 1 gol në 24 ndeshje për ekipin gjerman në të gjitha turnetë. https://twitter.com/sscnapoli/status/1216018011368325120?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1216018011368325120&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D822634

Jan Krivak edhe zyrtarisht pjesë e Shkëndijës

Transferimin e sllovakut Jan Krivak te Shkëndija, që “infOSport.mk” e paralajmëroi dy ditë më parë, sot edhe u konfirmua nga ana e drejtuesve “kuqezi”. Mbrojtësi 26-vjeçar bëhet futbollisti i katërt i ri në merkaton e janarit që i bashkohet skuadrës kampione të vendit, pas Ardin Dallkut, Valon Ahmedit dhe Aldair Netos.