Barcelona shkarkon Valverden dhe menjëherë emëron zëvendësuesin e tij

Ernesto Valverde edhe zyrtarisht më nuk është trajner i Barcelonës. Vetëm pak minuta më parë klubi i Barcelonës ka deklaruar mbylljen me marrëveshje të kontratës midis palëve, që më pas menjëherë të njoftojë edhe për zëvendësuesin e tij. https://twitter.com/FCBarcelona/status/1216846220578230273?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1216846220578230273&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.sportal.bg%2Fnews.php%3Fnews%3D823030 Bëhet fjalë për Kike Setien, i cili së fundmi ishte pjesë e Betisit.

Rey Manaj në mesjavë prezantohet te Barcelona

Rey Manaj më në fund do të jetë futbollist i Barcelonës. Sigurisht, nuk bëhet fjalë për ekipin e parë, përkrah Lionel Messit, por te Barcelona B, në kategorinë e tretë të futbollit spanjoll (Segunda Division B). E përditshmja katalane “Sport” shkruan se “marrëveshja me sulmuesin shqiptar të Albacetes është e mbyllur

Futsal Shkupi nisi përgatitjet për stinorin pranveror

Futsal Shkupi sonte ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror, ku sërish pretendon titullin e kampionit, njofton “infOSport.mk”. Ekipi “bardhekaltër” kishte grumbullimin e parë nën urdhrat e trajnerit Zoran Lekiq, i cili që në start hasi në disa mungesa. Ismet Ceka, Zoran Leveski, Rexhep Sulejmani dhe Erkan Seferi ishin lojtarët që munguan, mirëpo

Makedonija GJ.P nënshkruan kontratë profesionale me vëllain e portierit të FC Shkupit

Të rinjët janë ardhmëria e klubit, ndërsa këtë më së miri po e çmon Makedonija Gj.P, drejtuesit e së cilës skuadër vazhdojnë të ju japin hapësira atyre edhe në ekipin e parë, shkruan “infOSport.mk”. Kështu pas Emin Seferit dhe Arbi Vosës, që u inkudruan në ekipin e parë që para fillimit

Kupa mbarëkombëtare “Nënë Tereza” do të zhvillohet në “Air Albania”, ja formati i këtij kompeticioni

Atë që e ndan politika për shumë arsye, futbolli përpiqet ta bashkojë dhe diçka ka filluar të lëviz. Bëhet fjalë për shqiptarët, ato të Shqipërisë dhe Kosovës të cilët nëpërmjet lojës më të bukur në botë, do të kenë mundësinë të garojnë së bashku për një trofe të vetëm, kupën që

Lajm i bujshëm nga Katalunja, Barcelona ka shkarkuar Valverden!!!

Radiot “katalunase” gjatë ditës së sotme kanë njoftuar se Barcelona do të shkarkojë trajnerin, Ernesto Valverde. Dy radiot kryesore në Katalunjë, “Onda Cero” dhe “Catalunya Radio” kanë raportuar se Valverde ka marrë konfirmimin nga krerët e klubit për shkarkimin e tij. Këto zëra janë shtuar dukshëm, sidomos pas disfatës 2:3 në ndeshjen

Ish kampionët e Francës interesohen për Arijan Ademin

Arijan Ademi vazhdon të tërheq vëmendjen e skuadrave të njohura europiane. Pas interesimit të skuadrës spanjolle të Betis, për shërbimet e futbollistit shqiptarë nga Maqedonia e Veriut që mbron ngjyrat e gjigandëve kroat të Dinamo Zagreb, së fundmi interes kanë shfaqur ish kampionët e Francës, Monako. Fillimisht drejtuesit e Dinamos refuzuan

A e kompenson Shkëndija negativën prej 8 pikëve ndaj Vardarit? Ja përgjigja e Ernest Gjokës

Shkëndija stinorin vjeshtorë në elitën e futbollit vendor e mbylli në pozitën e dytë me 8 pikë ngecje ndaj liderëve të Vardarit. Lidhur me epërsinë e rivalëve kryesor për titull, nga tabori i Shkëndijës, skuadrës kampione në fuqi, ka folur trajneri Ernest Gjoka, i cili beson se në fund skuadra