E bujshme, Emre Xhan i Juves transferohet te Milani

Afati i janarit po shkon drejt fundit dhe klubet e mëdha janë duke u përprjekur që t’i bëjnë transferimet e nevojshme për vazhdimin e sezonit.

Kësisoj Milan është në kërkim të një mesfushori i cili do ta zëvendësosnte Frank Kesie, i cili pritet të largohët ditëve në vazdhim drejt Premierligës angleze.

Ndërkohë mediat italiane tashmë kanë gjetur edhe zëvendësuesin e tij. Fjala është për Emre Xhan të Juventusit, i cili nuk ka arritur të gjejë minuta të mjaftueshme te Juventusi, ashtu që largimi i tij nga “Zonja e Vjetër” është çështje ditësh.

Duke pas parasysh lëvizjen e shpeshtë të lojtarëve mes Milanit dhe Juventusit, kalimi i Emre Xhan në ‘San Siro’ mund të duket punë e kryer, ndërsa Stefano Pioli do të përfitonte një super lojtar për në mesfushë.

Leave a Reply