Vjen edhe largimi i 7-të nga FC Shkupi, mirëpo “bardhekaltërit” gjejnë shumë shpejtë zëvendësuesin

FC Shkupi tashmë disa ditë po vijon përgatitjet në Antalila të Turqisë, aty ku skuadra “bardhekaltër” pritet të mbush bateritë për stinorin pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”.

Edhe pse ishte paraparë që me këtë skuadër të vazhdojë edhe pjesën e dytë të kampionatit portieri brazilian Tulio, i njëjti i ka dhënë lamtumirën skuadrës nga Çairi vetëm pas 6 muajve.

Ai FC Shkupit iu bashkua verën e vitit të kaluar në Bollu të Turqisë, kur erdhi si zëvendësim për të dëmtuarin Enes Azizi, ndërsa me ardhjen e Igor Aleksovskit, braziliani humbi vendin e titullarit, dhe me siguri kjo ka qenë njëra ndër arsyet që 23-vjeçari vendosi të shkëpus kontratë 6 muaj para kohe.

Mirëpo drejtuesit e “bardhekaltërve” nuk kanë humbur shumë kohë, pasi shumë shpejtë kanë gjetur zëvendësuesin e tij. Bëhet fjalë për portierin 22-vjeçar, Filip Lazarevski, cili tani më është bashkuar me klubin dhe po vijon fazën përgatitore në Antalia të Turqisë.

Lazarevski është portier mjaft cilësor, i cili karrierën e tij e ka filluar te ekipi i Metallurgut, më pas ka luajtur edhe te Euromilk, prej ku kaloi te Boreci i Velesit.

Një sezon luajti edhe te Rabotniçki, që në fund të mbroj portën e skuadrës dibrane KF Korabi, transmeton “infOSport.mk”.

Kujtojmë deri më tani nga rradhët e FC Shkupit përveç portierit brazilian, Tulio janë laguar edhe portieri i tretë, Alban Miftari, qendërmbrojtësi Mevlan Adili, dy mbrojtësit e krahut të djathtë, Bojan Gjorgjioski dhe Filip Stojanovski, Besir Ramadani dhe sulmuesi Marin Jurina.

Leave a Reply