FC Shkupi bënë goditje të dyfishtë, rikthen një ish futbollistë  

FC Shkupi dhe skuadra boshnjake e Çelik vazhdojnë bashkëpunimin e shkëlqyeshëm, teksa “infOSport.mk”, mëson se drejtuesit e skuadrës boshnjake skuadrës shkupjane do i huazojnë dy futbollistë. Bëhet fjalë për Musa Keita dhe Armel Bradji Dakuri. Ky i fundit është një emër i njohur për tifozët e FC Shkupit, pasi mbante veshur

Futsal “Euro 2022”, Shqipëria kualifikohet në “Elite Round” (VIDEO)

Për dallim nga Maqedonia, Kombëtarja e Shqipërisë në futsal ka arritur që të sigurojë një vend për në ndeshjet e “Elite Round”, përmes të cilave do të kërkojë një vend në Europianin e vitit 2022 në futsal, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Erind Resuli sonte në ndeshjen vendimtare të grupit

Futsal, Maqedonia humb duelin direkt ndaj Norvegjisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futsal nuk ka arritur që të sigurojë një vend për në ndeshjet e raundit kryesor të kualifikimeve për Euro 2022, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Vasko Skenderovski sonte në ndeshjen vendimtare ndaj Norvegjisë pësuan disfatë 1:2, ashtu që ndeshjet e raundit parakualifikues në kuadër të

Korabi mund Renovën në Ohër

Korabi ka shënuar fitore minimale 1:0 daj Renovës në miqèsoren e zhvilluar në Ohër, njofton "infOSport.mk". Ishte kjo një ndeshje e barabartë, në të cilën dibranët u treguan më të suksesshëm dhe në fund falë golit të shënuar nga Ujkan Muça arrutën deri tek fitorja Ujkan Muça pas transferimit te Ohrid Lihnidos,