Rroshi shënon gol nga një pozicion tejet të vështirë (VIDEO)

Odise Rroshi doli të jetë protagonistë në fitoren e skuadrës së tij Akhmat Grozny përballë skuadrës sllovene të Mura-s, njofton “infOSport.mk”. Skuadra ruse, te e cila përve Roshit luan edhe Bernard Berisha shënoi fitore 2:1 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në Turqi. Odise Roshi shënoi golin e parë për Akhmat Grozny në 

Muriqi nuk e harron zakonin shqiptarë, shtron darkë për Hadërgjonajn

Vedat Muriqi nuk e harron zakonin shqiptarë edhe në Turqi. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës i ka dhuruar mikpritje të ngrohtë Florent Hadërgjonajt në Turqi, pasi ky i fundit ditë më parë u transferua te skuadra e Kasimpasha. Sulmuesi shqiptarë që luan me Fenerbahçen e ka ftuar në darkë Hadërgjonajn,

Murinjo “gjunjëzon” Sitin e Guardiolës

Ndeshje me emocione mes Tottenhamit dhe Manchester Cityt, dy gola të shënuara dhe një penallti e humbur. Tottenham triumfoi me rezultat 2:0 në derbin e madh anglez, duke e kthyer kokulur Cityn. Trajneri i Tottenhamit Jose Mourinho e heshti Manchester Cityn e Pep Guardiolës. Në minutën e 40-të, Gundokan dështon nga

Formacionet Barcelona-Levante, Enis Bardhi e nis nga stoli

Sonte nga ora 21:00 në “Kamp Nou” Barcelona do të pret Levanten në kuadër të kampionatit spanjoll. Të dy trajnerët kanë publikuar formacionet startuese. Barcelona: Ter Stegen, Semedo, Piqué, Lenglet, Alba, Rakitic , Busquets, De Jong, Messi, Griezmann, Ansu. Levante: Aitor; Miramón, Vezo, Postigo, Toño; Rochina, Campaña, Vukcevic, Melero; Roger, Morales. Te skuadra

Ferizaji vjen edhe me një transferim tjetër nga FC Shkupi

Pas Filip Stojanovskit, skuadra e Ferizajit ka angazhuar edhe një futbollistë tjetër nga rradhët e FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për boshnjakun, Nermin Hajdareviç, i cili te skuadra nga Çairi ishte huazuar nga rradhët e skuadrës boshnjake të Çelik. Pikërisht kjo e fundit posedon edhe kartonin e këtij talenti

Ardian Imeri rikthehet në krye të Dritës së Bogovinës

Pas largimit të Dashmir Bearit, drejtuesit e Dritës së Bogovinës shumë shpejtë kanë gjetur zëvendësuesin e tij, njofton “infOSport.mk”.  Kështu në krye të skuadrës nga Tetova rikthehet Ardian Imeri, nën drejtimin e të cilit skuadra e Dritës vitin e kaluar u rikthye në Ligën e Dytë – Perëndim. Me Imerin në