Një tjetër futbollistë i Kombëtares shqiptare i bashkohet Balajt te Shturm Graz

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Enea Mihaj pritet të largohet nga skuadra greke e PAOK-ut. Mihaj nga skuadra greke u ble në verë për një shumë prej 850 mijë euro, mirëpo te skuadra nga Selaniku mbrojtësi shqiptar ka gjetur shumë pak hapësira, ashtu që seriozisht po mendon largimin nga PAOK-u. Sipas asaj që

Super lajm, Barcelona e Setien fut Manajn në listën e futbollistëve për “Champions League

Një sukses i radhës për sulmuesin shqiptarë, Rei Manajn, që po merr vëmendjen e të gjithëve në Spanjë, madje duke surprizuar edhe vetë tifozët shqiptarë. Kur erdhi te Barcelona B pak kush do ta mendonte se mund t’i jepej hapësira në skuadrën e parë. Por sulmuesi shqiptar është stërvitur dy herë me

Arijan Ademi vazhdon kontratën me Dinamo Zagrebin

Reprezentuesi i përfaqësueses së futbollit të Maqedonisë, Arijan Ademi ka vendosur të rinovojë kontratën me Dinamo Zagrebin, duke zgjatur bashkëpunimin me kampionët e Kroacisë edhe për pesë vitet e ardhëshme. Edhe pse flitej për një largim të kapitenit të Dinamos, me disa opsione shumë tërheqëse si destinacion i mundshëm për të

Barcelona dhe Real Madridi në garë për sulmuesin e talentuar nigerian

Victor Osimhen është sensacioni i kampionatit francez “Ligue 1” këtë edicion. Sulmuesi i talentuar nigerian iu bashkua skuadrës franceze të Lille si zëvendësues i Nikola Pepe-s që kaloi te Arsenali. 21-vjeçari është duke kaluar një formë fantastike, pasi ka arritur të shënojë 15 gola në 31 takime e duke shtuar edhe pesë

Rakitiç i zhgënjyer, nuk kursen kritikat për Barcelonën

Merkatoja e janarit ishte mjaft interesante, dhe një nga emrat e përfolur ishte edhe ai i mesfushorit kroat, Ivan Rakitiç. Barcelona kalkulonte në largimin e tij, kurse Inter ishte skuadra që interesohej për shërbimet e tij, Me të gjitha këto ndodhi, i pakënaqur ka mbetur vetë Rakitiç, i cili ka ndjerë

Superboull, Kanzas Siti fiton me përmbysje finalen ndaj San Franciskos (VIDEO)

Kanzas Siti doli fitues në finalen e madhe të futbollit amerikan ndaj San Franciskos me rezultat 31-20, Për skuadrën e Kanzas Sitit është ky titulli i parë pas plotë 50 vite pritje. Kjo ndeshje u vendos në çerekun e fundit, kur Kanzas Siti ishte në disavantazh pran rezultatit 20-10. https://www.youtube.com/watch?v=UVV80kTudSM&feature=emb_title Për 7 minuta

Gjithsej të etiketuara