Koreografia e jashtëzakonshme e tifozëve të Lacios sonte kundër Veronës (VIDEO)

Lacio nuk ka arritur ta mposhtë Veronën e Rrahmanit dhe Kumbullës në ndeshjen e mbetur të javës së 17-të në “Serie A”, pasi e njëjta u mbyll me barazim pa gola. Para fillimit të kësaj ndeshje, tifozët e Lacios me anë të mjeteve ndriçuese, kanë formuar shqiponjën, simbolin e tyre të

Rrahmani dhe Kumbulla fusin në “xhep” goleadorin e “Serie A”, Imobile

Verona e udhëhequr nga dy futbollistët shqiptarë, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla në zemër të mbrojtjes, arriti ta ndalë me një barazim pa gola Lacion në “Olimpiko” dhe njëherit goleadorin e “Serie A”, Çiro Imobile, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar sonte në “Olimpiko” i takonte javës së 17-të (ndeshje e mbetur),

Formacioni me futbollistët më të mirë që kanë mbushur 35 vjet dhe vazhdojnë të jenë aktiv

Kristiano Ronaldo sot (05.02.2020) ka festuar ditëlindjen e 35-të. Pavarësisht këtyre viteve, ylli portugez po vazhdon të paraqitet në nivele të larta, ku po udhëheq Juventusin drejt titullit të ri në “Serie A”. Mundo Deportivo, në ditëlindjen e pesë herë fituesit të “Topit të Artë” ka bërë një formacion me lojtarët

Samsonenko megjithatë mbetet te Vardari

Sergej Samsonenko megjithatë do të vazhdojë të mbetet te Vardari. Edhe pse i njëjti kishte deklaruar se do të tërhiqet nga ekipi shkupjan, në mbledhjen e mbajtur sonte me drejtuesit e klubit dhe futbollistët, Samsonenko ua kishte konfirmuar se do të mbetet edhe më tej pjesë e “kuqezinjëve”, përcjellë “infOSport.mk”. Edhe

Futsal, Shkupi dhe Karadaku sigurojnë çerekfinale, eliminohen Juventus Serava dhe Arben Bajrami

Mbrëmë u mbyllën të gjitha ndeshjet e 1/8 së finales në kuadër të Kupës së Maqedonisë në futsal, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione dhe njëherit fitues aktual i Kupës, Futsal Shkupi shënoi fitoren më të thellë, duke turpëruar me shifrat 14:2 skuadrën e Ovçe Pole. Erkan Seferi, Ismet Ceka dhe Arsim Fazliu

Spalleti zëvendëson Piolin te Milani!?

Luçiano Spalletti mund të emërohet trajner i Milanit për sezonin e ardhshëm, shkruan “Gazeta Express”, përcjellë “infOSport.mk”. Trajneri italian e ka pranuar se ishte në bisedime me “Rossonerët”, të cilët më pas e emëruan për trajner, Stefano Piolin. Spalletti ishte larguar nga Interi, por kishte ende kontratë me këtë klub dhe për

Ish futbollisti i Skënderbeut transferohet te Lacio

Mesfushori i talentuar shqiptar Dean Liço ka ndryshuar ekip, teksa tashmë do të jetë pjesë e Lacios. Kjo është konfirmuar nga vetë futbollsiti, i cili nëpërmjet faqes zyrtare në “Instagram” ka njoftuar se do të jetë pjesë e klubit të njohur italian. Një kalim shumë i rëndësishëm ky për futbollistin, i