Morati: Tentova të transferoja Mesin te Interi

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti ka zbuluar se në të kaluarën tentoi të transferonte Lionel Messin nga Barcelona. “Unë u përpoqa ta marr Messin. E doja atë, por e dija që Barcelona kishte bërë të pamundurën për ta shëruar dhe më pas për ta rritur si talent. “E lashë vetëm dhe Messi e di se unë kam qenë gjithmonë mirënjohës për këtë”,

Buzëqesh Milani, Ibrahimoviç gati për derbin e madh me Interin

Zlatan Ibrahimoviç sipas të gjitha gjasave do të jetë në fushë në derbin e së dielës në mbrëmje ndaj Interit. Suedezi nuk ishte në dispozicion ndeshjen e kaluar dhe “kuqezinjtë” nuk shkuan më shumë se një barazim ndaj Veronës. Mirëpo, tashmë Ibrahimoviç do të rikthehet të stërvitet me grupin dhe duket

Sërish probleme tek Barcelona, kësaj rradhe në qendër të vëmendjes Messi Ter Shtegen

Nuk kanë të sosur problemet tek Barcelona. Pas zënkës mes kapitenit Lionel Messi dhe drejtorit sportiv Erik Abidal, tashmë mësohet se ka pasur një tjetër debat në kampin “katalunas”. Bëhet fjalë për një përplasje mes Messit dhe portierit Ter Shtegen. Dyshja është përplasur me njëri tjetrin në stërvitje, fill pas humbjes

FC Shkupi barazon sërish në Turqi

FC Shkupi ka regjistruar edhe barazimin e tretë në Antalia të Turqisë dhe të 5-tin nga gjithsej 6 ndeshje të zhvilluara në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Çairi në ndeshjen e fundit miqësore barazoi 1:1 kundër skuadrës rumune të Ripensia Timisoar. Pjesa e parë u mbyll me

Muhamed Useini fiton gjyqin në FIFA me Flamurtarin

Pas saktësisht 1 viti, kur Muhamed Useini kishte hedhur në gjyq ekipin e Flamurtarit, tetovari ka marrë një përgjigje pozitive nga ana e FIFA-s, duke fituar të njëjtin dhe duke marrë hisen që i takonte, shkruan “infOSport.mk”. Me 6 shkurt të vitit 2019-të, Useini edhe zyrtarisht i kishte dhënë fund qëndrimit

Futbolli nuk ishte dashuria e tij e parë, njihuni me 5 fakte të rralla që ndoshta nuk ie keni ditur për Ibrahimoviçin

Sulmuesi boshnjak me pasaportë suedeze, Zlatan Ibrahimoviç, vazhdon të mbetet njëri nga futbollistët më të përfolur në Botë. Përveç karrierës së tij të bujshme në shumë skuadra europiane dhe jo vetëm, 38 vjeçari është i njohur edhe për veprimet e tij që e kanë përcjellur gjatë karrierës. Sulmuesi i Milanit njihet për

Gjithsej të etiketuara

Skandaloze, presidenti i klubit francez të “Ligue 1” arrestohet për ngacmim seksual

Një lajm tepër skandaloz na vjen nga Franca, atje ku mediat e këtij vendi raportojnë për arrestimin e presidentit të Anzher, Said Chabane, për shkak se ky i fundit kishte shqetësuar gratë, duke i prekur në vithe, gjoks dhe pjesë të tjera intime pa pëlqimin e tyre. Vetë Chabane i ka

Barcelona në verë mund të humbas Messin me parametra zero!

Gjithçka që ndodh rreth Lionel Mesit, tërheq vëmendjen e skuadrave të mëdha në Europë. Krisja që pati kapiteni i Barcelonës me sekretarin teknik Erik Abidal është një mundësi e mirë që ekipet e tjera të përfitojnë dhe të ëndërrojnë transferimin e yllit argjentinas. Sipas ekspertit të merkatos Fabricio Romano, kanë qenë

Gjithsej të etiketuara

Tronditet Reali, ylli i skuadrës nuk pranon rinovimin e kontratës

Toni Kroos ka thënë se kontrata e tij aktuale me Real Madridin do të jetë e fundit për të, pasi i njëjti po mendon pensionimin që në moshën 33 vjeçare, pikërisht kur edhe i përfundon kontrata me “mbretërit”. Kësisoj gjermani pritet të largohet nga Real Madridi verën e vitit 2023. “S’kam asnjë