Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës mund Juventusin (VIDEO)

Verona vazhdon të befasojë të gjithë me rezultatet pozitive në “Serie A”, ndërsa bashkë me skuadrën vazhdon të shkëlqejë dyshja shqiptare në repartin e mbrojtjes, Marash Kumbulla – Amir Rrahmani, njofton “infOSport.mk”. Nëse ky i fundit dështoi të ndalë Kristiano Ronaldon në minutën e 65-të, Kumbulla doli të jetë shumë profitabil

Lëndohet Celina, frikëson Çallandes në prag të ndeshjes me Maqedoninë

Futbollisti i përfaqësuesës së Kosovës, Bersant Celina, i cili akualisht luan me Suonsin në Angli ka pësuar një dëmtim, që do e largojë nga fushat e futbollit, shkruan “infOSport.mk”. Ky lajm frikësoi tej mase seleksionuesin e përfaqësueses së Kosovës, Bernard Çallandes, mirëpo më pas u tha se lëndimi nuk është i

Situatë kaotike në Holandë, anulohen ndeshjet e së dielës për një arsye të pazakontë

Kampionati holandez është shtyrë për shkak të stuhisë Ciara që ka pushtuar vendin e ulët. Holanda po përballet me shumë vështirësi, pasi erëra të forta që kapin dhe 120 kilometra në orë kanë pushtuar vendin. “Eredivise” ka dalë me komunikim zyrtar ku ka informuar se ndeshjet e programuara për ditën e