Venger pritet ti rikthehet futbollit, mirëpo kësaj rradhe jo si trajner!

Arsen Venger u largua nga drejtimi i Arsenalit në vitin 2018, teksa që nga ajo kohë është një i papunë në profesionin e trajnerit. Megjithatë tashmë francezi pritet t’i rikthehet futbollit, por jo në rolin e trajnerit. Sipas asaj që shkruan “L’Equipe”, Vengerit i është ofruar roli i presidentit te skuadra

Futbollisti i FC Shkupit i bashkohet Kit Go

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Bojan Gjorgjievski, i cili së fundmi ishte pjesë e FC Shkupit, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Ligën e Dytë – Perëndim, te skuadra e Kit Go, njofton “infOSport.mk”. 28-vjeçari Gjorgjievski menjëherë i është bashkuar skuadrës së tij të  re në Antalia të Turqisë,

Zbulohet oferta e Mançester Junajtedit për Vedat Muriqin

Mediat turke kanë zbuluar se Mançester Junajtedi dështoi me një ofertë të janarit për sulmuesin e Fenerbahçe, Vedat Muriqi. Sipas mediumit turk “Fotospor”, Fenerbahçe ka refuzuar një ofertë prej 25 milionë eurosh nga Junajtedi për sulmuesin e Përfaqësueses së Kosovës. Gjigandi turk nuk do të humbas lojtarin para fundit të sezonit dhe

De Biasi ribashkohet me yllin e kombëtares shqiptare në  “Serie A”

Xhiani de Biasi mund të bëhet me skuadër të re. Emri i tij është shfaqur në shumë skuadra dhe kombëtare të ndryshme, mirëpo deri në këto momente asnjë marrëveshje nuk ishte arritur. Ndërkohë së fundmi “Sky Sport” shkruan se ish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë shihet si favorit për marrjen e drejtimit