Rrahmani: Ëndërrën që nuk e realizova dot më Shqipërinë, dua ta bëjë realitet me Kosovën!

Dy ditë pas fitores së bujshme kundër Juventusit, kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani në një prononcim për “Top Channel” tha se ëndërrën që nuk arriti ta bëjë realitet me Kombëtaren e Shqipërisë, për të qenë pjesë e Euro 2016-të, shpreson që ta realizojë me përfaqësuesen e Kosovës. Ai e

Renova të mërkurën caktoi një miqësore me Vardarin

Renova ende nuk ka përfunduar me ndeshjet kontrolluese në prag të stinorot pranveror, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Bujar Islami për të mërkurën ka caktuar edhe miqësoren e saj të 8-të, ku për kundërshtarë do të ketë skuadrën e Vardarit nga Forina, që garon në Ligën e Dytë – Perëndim. Ndeshja

Pas kryetarit, Vëllazërimi zgjodhi edhe anëtarët e saj të kryesisë

Pas emërimit të kryetarit Blerim Sadiku, skuadra e Vëllazërimit gjatë mbrëmjes së sotme ka emëruar edhe 4 anëtarët e kryesisë qendrore, që do të kenë për detyrë udhëheqjen e klubit gjatë stinorit pranveror, e ku skuadra nga Kërçova pretendon që të inkuadrohet në mesin e më të mirëve me trajnerin

Cikalleshi i shënon Selmanit, por goli i tij nuk mjafton që Akhisar të shënojë fitore (VIDEO)

Sokol Cikalleshi ka shënuar gol në barazimin 2:2 të skuadrës së tij Akhisarspor ndaj Menemen Belediye, i vlefshëm për javën e 21-të në Ligën e Parë turke, njofton “infOSport.mk”. Në këtë ndeshje startuan titullarë plot 3 shqiptarë. Cikalleshi udhëhoqi sulmin për ekipin vendas të Akhisarspor, ndërsa Selmani dhe Domgjoni startuan nga

Kumanovari 20-vjeçar Selahi vjen me një rekord fantastik në kampionatin holandez

Mesfushori kumanovar Lindon Selahi edhe pse vetëm 20-vjeç, është shndërruar në një lider të vërtetë te skuadra holandeze e Tuentes. Në 20 ndeshje në “Eredivisie”, Selahi ka shënuar një gol dhe ka asistuar një herë për shokët e tij, ndërsa është një futbollistë shumë i vyeshëm në mesfushë, aty ku

Rabotniçki një ditë para fundit të merkatos sjellë dy përforcime të reja

Rabotniçki stinorin pranveror do ta nis nga pozita  e fundit, ndërsa kjo ka bërë që drejtuesit e skuadrës nga Parku i Qytetit të mendojnë për përforcimin e skuadrës edhe gjatë ditësve të fundit të merkatos së dimrit, njofton “infOSport.mk”. Kështu “romantikët” edhe zyrtarisht kanë bërë për vete futbollistin e Makedonija GJ.P.,

Drita “provokon” Gjilanin me golin e kërçovarit Ardian Cuculi (VIDEO)

Fundjava e ardhshme do të shënojë startin e stinorot pranveror në Supërligën e Kosovës, e cila që në start do të dhurojë super derbin gjilanas midis Dritës dhe Gjilanit, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë si gjithnjë do të zgjojë interesim edhe tek neve në Maqedoni, kjo për faktin se futbollistë nga