Lautaro Martinez ka arritur marrëveshje personale me Barcelonën!

Ylli argjentinas i Interott, Lautaro Martinez, shumë shpejtë pritet që ti bashkohet skuadrës kampione të Spanjës, Barcelonës. Një gjë të tillë ka pohuar gazetari i “Mundo Deportivo”, Francesc Aguilar, i cili ka shkruar se Lautaro ka arritur marrëveshje personale me Barcelonën dhe se te skuadra “katalunase” do të bashkohet me bashkëkombasin

Gripi i shpendëve shkak që Florenci të mungojë në Ligën e Kampionëve!

Italiani Alesandro Florenci i cili gjatë merkatos së janarit iu bashkua Valencias në formë huazimi nga rradhët e Romës, ka rezultuar shumë i pafat, pasi nuk e ka nisur aspak mbarë aventurën e tij te skuadra spanjolle. I njëjti është prekur nga gripi i shpendëve, me ç’rast do të mungojë në

Besart Guxhufi hero i Maqedonisë U17 në miqësoren ndaj BeH (VIDEO)

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë shënoi edhe fitoren e dytë përballë Bosnje  e Hercegovinës në takimet kontrolluese që ekipi përfaqësues i vendit i zhvilloi si mysafir, njofton “infOSport.mk”. Ekipi i shpresave i drejtuar nga trajneri, Dragan Kanatllarovski, për dallim nga ndeshja e parë kur shënoi fitore 3:1, sot arriti fitore 3:2, që

Probleme për Renovën, lëndohet rëndë mesfushori Armend Aliu

Probleme për Renovën dhe trajnerin Bujar Islami në prag të stinorit pranveror. Gjatë seancës së sotme stërvitore, mesfushori Armend Aliu kishte pësuar një lëndim të rëndë, frakturë të kyçit të këmbës së majtë, që me shumë gjasa do e largojë për disa muaj nga fushat e futbollit, njofton “infOSport.mk”. Ai menjëherë

UEFA përjashton Mançester Sitin nga Liga e Kampionëve për dy edicionet e ardhshme!

Skuadra kampione në fuqi e Anglisë, Mançester Siti është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme nga UEFA, dhe është gjobitur me 30 milionë euro, pasi u zbulua se klubi ka thyer rregullat financiare që ka përcaktuar shtëpia e futbollit europian. Ashpërsia e përjashtimit për dy sezonet e

Setien flet pas grumbullimit të Manaj: “Besoj se mund të na ndihmojë”

Rej Manaj më në fund është grumbulluar me ekipin e parë të Barcelonës. Reprezentuesi shqiptarë ka marrë ftesë nga ana e trajnerit Kike Setien, i cili vendosi ta grumbullojë atë për ndeshjen e fundjavës me Getafen në “Kamp Nou”, kjo edhe për shkak mungesave të rëndësishme në sulm (Suarez dhe