Visar Musliu i jep kualifikimin MOL Fahervarit në Kupën e Hungarisë (VIDEO)

Reprezentuesi i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Visar Musliu i ka dhënë fitoren dhe kualifikimin MOL Fehervarit në çerekfinale të Kupës së Hungarisë. MOL Fahervar ka fituar Ujpeshtin me rezultat 1:0, ndërsa golin e vetëm e ka shënuar mbrojtësi nga Gostivari.

Musliu gjeti rrjetën në minutën e 89-të të takimit, duke u gjetur më së mirë në tollovinë e krijuar në brenda zonë të kundërshtarevë pas goditjes të rëvënies nga këndi, për të realizuar për shifra 1:0.

Ky gol i ka dhënë kualifikimin Fahervarit për në fazën tjetër të Kupës së Hungarisë, pasi ndeshja e parë e luajtur ndërmjet këtyre dy ekipeve u mbyll me barazim pa gola.

A Fehérvár a 89. percben harcolta ki a továbbjutást a kupában

A visszavágó 89. percéig hiába gyűrték egymást a csapatok.Végül Musliu, a fehérváriak védője tett pontot az Újpest elleni MK-nyolcaddöntőre.

Публикувахте от M4Sport в Сряда, 19 февруари 2020 г.

Leave a Reply