Orges Shehi emërohet trajner i Kukësit

Ish portieri legjendar i Skënderbeut, Orges Shehi është prezantuar ditën e sotme si trajneri i ri i Kukësit. Ish-reprezentuesi i Kombëtares shqiptare rikthehet kështu në krye të një klubi pas eksperiencës me Skënderbeun në sezonin e kaluar. Tashmë, detyra e durrsakut është të nxjerrë kampion Kukësin, teksa merr ekipin e lënë nga

Koronavirusi rrezikon edhe sfidën Maqedoni-Kosovë

Koronavirusi rrezikon edhe sfidën Maqedoni e Veriut-Kosovë. Virusi vdekjprurës me prejardhje nga Kina ka prekur edhe Ballkanin pasi në vendin tonë është regjistruar rasti i parë, rast që ka vendosur në emergjencë FIFA-n dhe UEFA-n të cilat mund të vendosin të shtynë ndeshjen gjysmëfinale të fazës "play-off" të Ligës "D" në

Qatip Osmani dhe FC Shkupi ndërpresin bashkëpunimin

Pas disfatës së djeshme nga skuadra e Renovës, drejtuesit e FC Shkupit me marrëveshje të dyanshme vendosën që të ndërprenë bashkëpunimin me trajnerin Qatip Osmani, ndërsa bashkë me të edhe me ndihmësit Bashkim Livoreka dhe Orhan Abdi. Pas takimit trajneri Qatip Osmani ka falënderuar kryesinë për mundësinë e dhënë që të

Ledian Memushaj shënoi golin më të bukur në karrierë (VIDEO)

Reprezentuesi shqiptarë, Ledian Memushaj ka bërë një nga golat më të bukur në karrierë gjatë mbrëmjes së djeshme. Mesfushori shqiptar realizoi në minutën e 80-të, për t’i dhënë fitoren skuadrës së tij ndaj Askolit me shifrat 2:1. Teksa të gjithë po prisnin krosimin e Memushajt,  kur ky i fundit ndodhej në një kënd