Gjoka: Neve luftojmë për të gjitha kompeticionet

Shkëndija len anësh për një çast kampionatin, pasi nesër në Shkup kundër Rabotniçkit do të diskutojë kualifikimin për në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave në Tetovë u mbyll me barazimin 1:1, ndërsa të dyja skuadrat futen në këtë ndeshje me

Bojku: Ndaj Gjilanit luajmë për rezultat pozitiv

Feronikeli nesër në kuadër të javës së 21-të në Superligën e Kosovës do të përballet me Gjilanin. Para kësaj sfide të rëndësishme për faqen e skuadrës nga Drenasi ka folur edhe mesfushori strugan, Besmir Bojku, i cili te Feronikeli po luan në formë huazimi nga rradhët e Shkëndijës së Tetovës. Bojku e

E mërkura e rezervuar për ndeshjet e kthimit çerekfinale të Kupës

Të mërkurën në futbollin vendor në program janë ndeshjet kthyese të ¼ së finales së Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija do të kërkojë kualifikimin në Shkup përballë Rabotniçkit, skuadër kjo që në ndeshjen e parë në Tetovë nxorri një barazim 1:1. “Romantikëve” ju shkon për shtati edhe një barazim pa

Koronavirusi, për plotë 1 muaj nuk do të ketë futboll në Itali!

Italia nuk do të ketë asnjë eveniment sportiv për plot 1 muaj. Siç raporton gazetari i njohur italian, Tancredi Palmeri, Komiteti i Specialistëve Shkencorë, të urdhëruar nga Kryeministri i Italisë, ka vendosur të ndërpresë çdo eveniment sportiv për muajin e ardhshëm. Ndikim direkt në futboll, pasi për 1 muaj, nuk do

Muriqi shënon, Fenerbahçe finalen e Kupës e ëndërron (VIDEO)

Vedat Muriqi ka shënuar golin e vetëm për Fenerbahçen në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Turqisë kundër Trabzonsporit, skuadër kjo që në fund shënoi fitore 2:1, njofton “infOSport.mk”. Goli i Muriqit fiton shumë në peshë, duke pasur parasysh se Fenerbahçe me një fitore minimale 1:0 në ndeshjen e kthimit

Maqedonia mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve

Në Amsterdam të Holandës pasditen e kësaj të marte është hedhur shorti për edicionin e dytë të Ligës së Kombeve. Përfaqësuesja e Maqedonisë do të jetë në grupin e dytë të Ligës C së bashku me përfaqësueset tjera si Armenia, Gjeorgjia dhe Estonia. Ndërkohë Kosova është përfshirë në grupin e tretë

Interesim i madh për tu pajisur me biletë për ndeshjen Maqedoni-Kosovë

Prej sot edhe zyrtarisht Federata e Futbollit të Maqedonisë ka lëshuar në shitje biletat për ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, ndeshje kjo që në program është me datë 26 mars, njofton “infOSport.mk”. Me të kuptuar lajmin shumë qytetarë shkupjan janë drejtuar drejt biletarisë në

Dalin në shitje biletat për ndeshjen e shumëpritur, Maqedoni-Kosovë

Federata e futbollit të Maqedonisë njofton se janë lëshuar në shitje biletat për ndeshjen Maqedoni-Kosovë, takim ky në kuadër të gjysmëfinales së “play-offit” të Ligës së Kombeve që në program është me datë 26 mars në arenën “Todor Proeski” në Shkup. Biletat për ndeshjen në fjalë janë nxjerë në shitje prej