Nuhiu flet pas disfatës me Ballkanin si dhe për atë të rradhës kundër Prishtinës

FC Drita e ka pësuar humbjen e parë në stinorin pranveror, derisa në udhëtim është mposhtur te Ballkani me rezultat të pastërt 2:0. Kjo humbje zbret skuadrën nga Gjilani në pozitën e katërt, por nuk është aspak brengosëse sipas kryetrajnerit të kësaj skuadre Ardian Nuhiu, pasi që ka ende shumë lojë

Neziri: “Duhej ta mbyllnim ndeshjen më herët, pasi humbëm shumë raste shënimi”

Shkëndija barazoi sot 2:2 me Rabotniçkin dhe siguroi kualifikim në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut, me përparësinë e më shumë golave të shënuar si mysafir, pasi takimi i parë në Tetovë ishte mbyllur baraz 1:1. Trajneri i “kuqezinjëve” Ernest Gjoka ashtu si që kishte paralajmëruar në skuadër bëri më

Besart Ibraimi komenton supergolin ndaj Rabotniçkit (VIDEO)

Menjëherë pas ndeshjes, Besart Ibraimi ka komentuar supergolin e shënuar ndaj Rabotniçkit, i cili në fund u tregua vendimtar për kualifikimin e tetovarëve për në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut. “Në lojë koncentrimin maksimal kisha që ta ndihmojë skuadrën të realizonte objektivin për kualifikim në gjysmëfinale. Pas ndeshjes e

Arijan Ademi shënon për Dinamon në derbin e madh ndaj Hajdukut Split (VIDEO)

Arijan Ademi ka shënuar gol në derbin e madh ndaj Hajduk Split, duke konfirmuar formën e mirë në të cilën ndodhet në prag të sfidës së madhe të përfaqësueses së vendit ndaj përfaqësueses së Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Ademi shënoi golin e dytë sonte

Për shkak interesimit të madh, FFM ndryshon orarin e shitjes së biletave

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka njoftuar se biletaria pranë stadiumit të qytetit të Shkupit “Todor Proeski” do të punojë me orar të ri për shkak interesimit të madh për të siguruar një biletë për ndeshjen me Kosovën. Fillimisht biletaria punonte nga ora 10:00 deri në ora 18:00, ndërkohë nga FFM

Magjia e Besart Ibraimit ndaj Rabotniçkit (VIDEO)

Shkëndija falë barazimit 2:2 arriti që të kualifikohet për në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, ndërsa pa dyshim ajo që veçoi këtë ndeshje, ishte kryevepra e bomberit kërçovarë, Besart Ibraimit, shkruan “infOSport.mk”. Golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit vendor shënoi golin e dytë sot në arenën “Todor Proeski”, kur

Shkëndija dhe Struga do luajnë në gjysmëfinale, dështon FC Shkupi

Janë mësuar emrat e 4 skuadrave gjysmëfinaliste të Kupës së Maqedonisë, në mesin e të cilave do të jenë edhe dy skuadrat shqiptare, Shkëndija dhe Struga Trim Lum, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija në Shkup falë barazimit 2:2, pra golit më shumë të shënuar në transfertë eliminoi Rabotniçkin, skuadër kjo që në Tetovë

Hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të turneut Adem Jashari, super ndeshje që në start  

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të turneut tradicional “Adem Jashari” që për të 11-tën herë me rradhë po organizohet nga Federata e Futbollit të Kosovës, njofton "infOSport.mk". Kështu ekipi kampion i vendt tonë, që po merrë pjesë edhe për të dytin vit me rradhë në këtë turne, Futsal Shkupi, në