Futsal Shkupi bashkë me ekipet tjera pjesëmarrëse të turneut “Adem Jashari” bënë homazhe në Kompleksin e Jasharajve në Prekaz

Një ekspeditë e Federatës së Futbollit të Kosovës së bashku me ekipet pjesëmarrëse të turneut të 11-të me rradhë tradicional “Adem Jashari”, FC Prishtina 01, Liburni dhe Ulqini, gjatë ditës së sotme ishin për vizitë në Prekaz. Klubet pjesëmarrëse në turneun memorial kushtuar komandatit legjendar Adem Jashari, vendosën kurora lulesh dhe

Maqedoni-Kosovë zhvillohet në Frankfurt!!!

Përveç ndeshjes së 26 marsit në Shkup midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, një ndeshje tjetër, mirëpo midis amatorëve të Maqedonisë dhe Kosovës do të zhvillohet në Frankfurt, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë  për dy skuadra amatore që garojnë në rajonin e qytetit gjerman të Frankfurtit. https://www.facebook.com/411516065880004/photos/a.452876398410637/1064061823958755/?type=3&theater Skuadra e FC Kosova FFM pas 20

Hidhet shorti, ja përballjet gjysmëfinale të Kupës

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në vend, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione në fuqi e Shkëndijës në këtë fazë do të përballet me Struga Trim Lum, ndërkohë fituesi aktual i këtij trofeu, Akademia Pandev për kundërshtarë do të ketë Bregallnicën. Ndeshjet e

Largohet nga Mançester Siti, gati të transferohet tek Arsenali

Mbrojtësi i Mançester Sitit, Xhon Stons, shumë lehtë mund të ndodh që në sezonin e ri futbollistik ti bashkohet skuadrës së Arsenalit. ‘90min’ raporton se “Topçinjtë” po synojnë transferimin e mbrojtësit anglez në radhët e tyre. Kampionët e Premierligës janë të gatshëm të lirojnë 25 vjeçarin, që ka humbur vendin e titullarit

Lena flet për shortin, Shkëndijën e dëshiron në finale

Sot në mesditë do të hidhet shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, ku në garë do të jenë skuadrat si Shkëndija, Struga Trim Lum, Bregallnica dhe Akademia Pandev, njofton “infOSport.mk”. Sipas emrave, Shkëndija shihet si favorite absolute, ndërsa këtë kundërshtarë numri 10 i Struga Trim Lum, Nijas Lena do

Arrestohet Ronaldinjo!

Legjenda braziliane Ronaldinjo është arrestuar në Paraguai, për shkak se dyshohet se ka përdorur dokumente të rreme për të hyrë në vendin e Amerikës Jugore. 39-vjeçari, i cili e fitoi Kupën e Botës me Brazilin në vitin 2002, u kap në kazinonë “Resort Yacht & Golf Club Paraguayo” bashkë më vëllain

E pabesueshme, Erik Dajer përleshet me tifozin e Totenhamit në tribuna (VIDEO)

Totenhami me Hoze Murinjon në krye nuk po kalon aspak momente të mira këtë edicion, ndërsa më së miri e dëshmon edhe eliminimi nga garat e FA Kupës, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra londineze të mërkurën mbrëma pësoi disfatë përmes 11-të metërshave nga skuadra e Noruiç, që garon në Championship, ndërsa kjo shkaktoi

UEFA: Moldavia e ka patjetër të luaj edhe ndaj Kosovës

Moldavia është e detyruar të luajë në Kosovë në ndeshjen e saj si mysafire kundër ekipit kombëtar “dardan” në edicionin e ri 2020/21 të Ligës së Kombeve, ka thënë UEFA për Gazetën Express, pas deklaratës së trajnerit të kombëtares moldave, Engin Firat, se ekipi i tij nuk do të mundë

Ish futbollisti i Shkëndijës zihet me shokun e tij të skuadrës (VIDEO)

Në “Selman Stermasi” Partizani mirëpriti Teutën në ndeshjen e vlefshme të javës së 25-të, ndërsa e njëjta dhuroi një episod skandaloz në minutën e 9-të, teksa mbrojtësi maqedonas Bllagoja Todorovski pati një zënkë me bashkëlojtarin e tij të skuadrës, portierin Stivi Frashëri. Pasi sulmuesi i Partizanit Broun tentoi portën durrsake, ishte