Bardhi: Unë jam nip Kosove, por në fushë do të tentojë t’i fitojë dajtë (Video)

Në intervistën për emisionin “Ich bin Albaner“ të moderatorit Kreshnik Ibrahimi në Televisionin T 7 në Prishtinë, futbollisti i Levantes dhe i reprezentacionit të Maqedonisë, Enis Bardhi mes tjerash ka deklaruar se si nip Kosove do të mundohet t’i fitojë dajtë e tij në ndeshjen e 26 marsit në Shkup

Futsal Shkupi fitues i derbit shqiptarë në futsal ndaj Juventus Seravës

Futsal Shkupi ka regjistruar edhe fitoren e 15-të nga gjithsej 16 ndeshje në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardhekaltër” nga Çairi në palestrën “Enver Idrizi” pranë shkollës fillore “7 Marsi” në Seravë në derbin lokal mundi Juventus Seravën me rezultatin 9:5 (5:2). Erkan Seferi vazhdoi me formën e tij

Zbulohet puna e re e Boban pas shkarkimit nga Milani

Zvonimir Boban edhe zyrtarisht nuk është më pjesë e Milanit. Pas kritikave ndaj drejtuesve të Milanit, kroati është shkarkuar menjëherë. Megjithatë Boban do ta vazhdojë karrierën e tij si një person i rrespektuar në botën e futbollit. Siç raporton “La Repubblica”, Boban do të rikthehet të punojë në FIFA. Kroati iu bashkua Milanit

Lajme të mira për FC Shkupin në prag të sfidës me Struga Trim Lum

Skuadra e FC Shkupit sot pasdite ka përfunduar stërvitjen e fundit në Shkup, përpara ndeshjes së javës së 22-të të Ligës së Parë të Maqedonisë, kur nesër do të jetë mysafire e Struga Trim&Lum. Edhe kjo ndeshje do të udhëhiqet nga trajneri/kapiteni i skuadrës Muharem Bajrami, i cili në dallim me

Shkëndija me një mungesë të rëndësishme në mesfushë ndaj Borecit

Shkëndija e Tetovës të dielën do të përballet me Borecin në ndeshjen e vlefshme të javës 22-të në Veles, në një duel ku “kuqezinjtë” do të kërkojnë të konfirmojnë formën e mirë dhe të grumbullojnë tre pikë të reja në luftën për titullin e kampionit, shkruan “infOSport.mk”. Pasi pushoi më shumë

Taulant Seferi rigjen golin në Zvicër (VIDEO)

Sulmuesi kumanovar, Taulant Seferi i ka dhënë fund periudhës së gjatë pa shënuar, teksa ka arritur të provojë sërish shijen e golit në takimin e sotëm që skuadra e tij, Ksamaks, e zhvilloi ndaj Grashopersit, njofton “infOSport.mk”. Anëtari i kombëtares shqiptare ka arritur të shënojë në ndeshjen e sotme, në të

Korabi demolon Kadinon, Emir Aliu në element

Korabi ka harruar shumë shpejtë disfatën e javës së kaluar në transfertë ndaj liderit Pelilsterit, duke mundur sot në Dibër ekipin shkupjan të Kadinos me shifrat 4:0, njofton “infOSport.mk”. Skuadra vendase në asnjë moment nuk diskutoi çështjen e fitores, ndërsa fitoren e skuadrës dibrane e paralajmëroi Elmir Aliu, vetëm pas 4

Te FC Shkupi nuk luajti asnjë minutë, ndërsa sot shënoi për Ferizajin (VIDEO)

Ferizaji ka shënuar fitoren më të thellë gjatë sezonit aktual në Superligën e Kosovës, teksa sot në rolin e nikoqirit me shifrat 4:0 mundi Trepça ’89, njofton “infOSport.mk”. Figurë qendrore te skuadra e Ferizajit ishte Taulant Dajaku, i cili përveç që shënoi dy herë në rrjetën e skuadrës nga Mitrovica, asistoi