Ish futbollisti i Barcelonës gjunjëzoi Realin në Andaluzi (VIDEO)

Reali i Madridit ka zhgënjyer tej mase tifozët e saj, pasi sonte në ndeshjen e fundit të javës së 27-të në La Liga pësoi disfatë 2:1 përballë Betisit në “Benito Viljamarin”, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores së madhe ndaj Barcelonës, të gjithë prisnin që “mbretërit” të vazhdonin me serinë pozitive, mirëpo ishte

Juve fiton derbin me Interin, shuan ëndërrat e “zikaltërve” për titullin kampion (VIDEO)

Skuadra kampione e Juventusit mundi Interin me rezultatin 2:0 në ndeshjen derbi të “Serie A”, duke u rikthyer në pozitën e parë me një avantazh prej 1 pike ndaj skuadrës së dytë në renditje, Lacios, njofton “infOSport.mk”. Në anën tjetër Interi tashmë ngec plotë 9 pikë ndaj “bardhezinjëve”, edhe pse duhet

Broja flet pas debutimit me ekipin e parë të Çelzit dhe bisedën me Lampard

Armando Broja ka debutuar sot me ekipin e parë të Çelzit, në të cilën skuadra nga “Stemford Brixh” mundi Evertonin me rezultatin e thellë 4:0. Sulmuesi i talentuar shqiptarë në lojë u aktivizua në minutën e 84-të, duke zëvendësuar sulmuesin francez, Olivie Zhiru. Në një intervistë për “Sky Sport”, Broja ka treguar

Ernest Gjoka merr përgjegjësinë për disfatën nga Boreci

Shkëndija nuk ka kaluar aspak mirë sot në transfertën në Veles përballë Borecit, duke pësuar një disfatë turpëruese 4:2 në duelin e vlefshëm për xhiron e 22-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë së Veriut. Paraqitja dhe rezultati nuk ishte aspak në drejtim me pritjet e të gjithëve në taborin