Goli i Et’hemit nuk mjafton, Kukësi dorëzohet para Skënderbeut (VIDEO)

Valon Et’hemi nuk i ka mjaftuar sot Kukësit, pasi skuadra e tetovarit u mund në udhëtim në Korçë nga ish kampionët e Skënderbeut, njofton “infOSport.mk”. ‘’ Ishte kjo një ndeshje ku gjithë vëmendjen para fillimit të takimit e kishte marrë edhe përplasja mes trajnerëve, ku në njërën anë qëndronte profesori, Ilir

Vllaznia e Mevlan Adilit mundi kampionët e Partizanit

Vllaznia e Shkodrës që udhëhiqet nga ish seleksionuesi i përfaqësueses së Maqedonisë, Mirsad Jonuz, ju ka dhënë edhe një goditje tjetër kampionëve të Partizanit, duke i mundur këta të fundit me rezultat minimal 1:0 në ndeshjen e vlefshme të javës së 26-të në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Takimin e zhvilluar në

Shënojnë Asani dhe Aliti, mirëpo shkupjani eliminoi reprezentuesin kosovar (VIDEO)

Jasir Asani dhe Fidan Aliti kanë lënë gjurmë në përballjen e tyre të parë në futbollin suedez, teksa sonte u përballën njëri kundër tjetrit në një ndeshje të Kupës së Suedisë, njofton “infOSport.mk”. Të dy futbollistët shqiptarë arritën të gjejnë rrjetën në duelin mes AIK dhe Kalmar, por në fund ishte

Uzuni shkëlqen sërish me Lokomotivën, dy gola në fitoren ndaj Goricas (VIDEO)

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Myrto Uzuni ka treguar edhe një herë tjetër peshën e tij që ka te skuadra kroate e Lokomotivës së Zagrebit, duke e ndihmuar këtë të fundit për të marrë fitore në transfertën ndaj Goricës në ndeshjen e fundit të javës së 26-të në elitën e futbollit

A do të luhen edhe në Kosovë ndeshjet pa tifozë? Ja çfarë thonë në FFK

Përhapja e shpejtë e koronavirusit sidomos në vendet e rajonit, ka bërë që edhe Kosova të alarmohet dhe të fillojë të ndërmarrë masat e nevojshme. Përveç shëndetit, ky virus ka prekur edhe aktivitetet sportive. Shumë ndeshje të anuluara, shumë të tilla pa tifozë – kanë bërë që paniku të jetë