Musliu e kishte futur në “xhep”, por statistikat e Iliçiç në vitin 2020 janë të frikshme

Ylli i Atalantës, Josip Ilicic, shënoi plot 4 gola në takimin kundër Valencias sonte në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Ashtu siç jemi mësuar ta shohim këtë edicion skuadrën e Atalantas, ashtu ndodhi edhe sonte. Bergamasit nuk dinë të mbrohen dhe arma e tyre

Iliçiç mund i vetëm Valencian midis “Mestaljas” së zbrazët (VIDEO)

Skuadra e Atalantas ka regjistruar edhe fitoren e dytë ndaj Valencias në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve, duke vazhduar në këtë mënyrë me plotë meritë për në fazën tjetër, njofton “infOSport.mk”. Mbi të gjithë sonte në Mestaljan e zbrazët për shkak koronavirusit, ishte slloveni Josip Iliçiç, i

Lajpcigu turpëron Totenhamin e Murinjos, me meritë kalon në çerekfinale (VIDEO)

Lajpcigu ka turpëruar Totenhamin e Hoze Murinjos, duke e mundur atë edhe në ndeshjen e dytë të 1/8 së finales në kuadër të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 1:0 në ndeshjen e parë në Londër, sonte të besuarit e trajnerit Nagelsman si vendas shënuan fitore bindëse 3:0 përballë

Hakimi në mes Dortmundit dhe Realit

Huazimi i Borusia Dortmundit nga rradhët e Real Madridit, Ashraf Hakimi deklaroi se është i gatshëm të rikthehet në “Santiago Bernabeu” në rast se spanjollët kërkojnë shërbimet e tij. Ashraf pjesë e Dortmundit është që nga viti 2018-të, ndërsa në verë marokenit i përfundon huazimi dy vjeçar te skuadra gjermane, aty

Futsal Karadaku shkruan historinë, kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës

Futsal Karadaku ka arritur suksesin më të madh në historinë e klubit nga Likova, duke u kualifikuar për herë të parë në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë në futsal, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga Likova sonte si mysafir mundi ekipin e Kratovës, edhe atë falë ruletit të penaltive, pasi ndeshja në kohën

Futsal Shkupi tregon kush është “baba” në futsalin e Maqedonisë

Futsal Shkupi ka kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë, duke arritur një fitore të madhe ndaj rivalit kryesor për titull, KMF Proekt Ciko, njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e zhvilluar në Valandovë, djemtë e trajnerit Zoran Lekiq shënuan fitore 5:3, duke i dhënë edhe një goditje tjetër të rëndë rivalit të

Elseid Hysaj vendos për të ardhmen e tij

Mbrojtësi shqiptarë i Napolit, Elseid Hysaj mund të rinovojë kontratën me “napolitanët” duke iu faleminderuar para së gjithash edhe trajnerit Xhenaro Gatuso. Hysaj nën drejtimin e Ançelotit dukej se nuk ishte në plan të parë të italianit dhe largimi nga skuadra jugore dukej shumë afër, ku shumë e interesuar për shërbimet

Futsal Shkupi në Valandovë kundër Ciko kërkon gjysmëfinalen e Kupës

Sot në futsalin vendor në program janë 4 ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. E gjithë vëmendja do të përqëndrohet në Valandovë, aty ku mejdanin do të ndajnë skuadra e dytë në tabelë dhe skuadra kampione  Futsal Shkupit, që njëherit është edhe fitues aktual i Kupës. “Bardhekaltërit” nga Çairi shpresojnë