Mbrojtësi i Juventusit preket nga koronavirusi!

Mbrojtësi i Juventusit. Daniele Rugani ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit. Lajmin e kanë konfirmuar edhe nga vetë skuadra kampione e Italisë, përmes një deklarate të lëshuar të mërkurën në mbrëmje. “Juventus Football Club aktualisht po aktivizon të gjitha procedurat e izolimit të planifikuar nga rregulloret, duke përfshirë një kontroll

Shtesat të kobshme për Liverpullin, Atl.Madridi eliminon kampionët e Europës (VIDEO)

Ashtu edhe siç pritej, ashtu edhe doli. Liverpulli dhe Atletiko Madridi zhvilluan një super ndeshje në “Enfilld Roud” në ndeshjen e kthimit në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian, aty ku u desht të zhvillohen 120 minuta lojë, për të kuptuar emrin e skuadrës çerekfinaliste, njofton

Markos Lorente me dy gola shkakton “tërmet” në “Enfilld Roud” (VIDEO)

Janë mbyllur 15 minutat e vazhdimit të parë nga ndeshja e kthimit të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve midis Liverpullit dhe Atletiko Madridit, që në këto momente po zhvillohen në “Enfilld Roud”, njofton “infOSport.mk”. Gjithçka nisi mirë për vendasit e Liverpullit, që vetëm pas 4 minutave të zhvilluara në

Vazhdime të zjarrta, dy gola brenda 7 minutave në “Enfilld Roud” (VIDEO)

Në “Enfilld Roud” po zhvillohen vazhdime dy herë nga 15 minuta, pasi koha e rregullt nga ndeshja midis Liverpullit  dhe Atletiko Madridit, e vlefshme për 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve u mbyll me fitoren minimale 1:0 të skuadrës angleze, rezultat ky i njëjtë sikurse ai i ndeshjes së

PSZH eliminoi Dortmundin, Liverpulli dhe Atl.Madridi në vazhdime (VIDEO)

Paris Sen Zhermeni ka arritur që të sigurojë një biletë për në ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, teksa sonte në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales të zhvilluar “Parkun e Princërve” arriti rezultatin e duhur 2:0, përballë Borusia Dortmundit, njofton “infOSport.mk”. Që të dy golat parisienët i shënuan gjatë

Shtyhet edhe finalja e Kupës së Spanjës

Finalja e Kupës së Mbretit është shtyrë. Njoftimi vjen nga Federata Spanjolle e Futbollit, ndërsa një vendim i tillë është marrë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Takimi final ku do të përballeshin dy skuadrat baske, Real Sociedad dhe Atletik Bilbao ishte planifikuar të zhvillohet me datë 18 prill në stadiumin

ZYRTARE, për shkak koronavirusit anulohet ndeshja Sevilja-Roma

Koronavirusi është bërë shqetësim tashmë në të gjithë Botën. Ndeshja e Liga Europa midis Seviljas dhe Romës nuk do të zhvillohet. Roma ka bërë të ditur se nuk do të udhëtojë drejt Spanjës për ndeshjen që duhej zhvilluar nesër mbrëma. Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të Romës në rrjetin

FC Shkupi lëshoi fitoren nga duart përballë Sileksit (VIDEO)

FC Shkupi nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1:1 përballë Sileksit në ndeshjen e vlefshme të javës së 23-të në elitën e futbollit vendor, edhe pse ishte kundërshtarë më i mirë dhe ishte shumë pranë fitores në ndeshjen e zhvilluar në Çair para tribunave të zbrazura, njofton “infOSport.mk”. FC