Shkëndija humbet sërish, Vardari fiton, tashmë Sileksi e ndjek nga pas

Janë mbyllur takimet e javës së 23-të në elitën e futbollit vendor, ku Shkëndija sërish ka zhgënjeyr tifozët e saj, duke pësuar këtë herë si vendas në Tetovë, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e trajnerit Ernest Gjoka u mundën nga Rabotniçki (0:1), skuadër kjo që në këtë mënyrë i dha fund agjerimit

Shkëndija në disavantazh, Vardari kalon në epërsi ndaj Struga Trim Lum (VIDEO)

Derisa Shkëndija ndodhet në disavantazh përballë Rabotniçkit, skuadra e Vardarit e ka shfrytëzuar këtë në mënyrën më të mirë, duke kaluar në avantazh përballë Struga Trim Lum në ndeshjet e javës së 23-të në LPFMV që po zhvillohen në këto momente, njofton “infOSport.mk”. Kapiteni i “kuqezinjëve” nga Shkupi shënoi një super

Herera i Rabotniçkit shënon direkt nga rivënia e këndit duke iu falënderuar edhe Zahov (VIDEO)

Është shënuar edhe goli i parë në ndeshjen në Tetovë midis Shkëndijës dhe Rabotniçkit, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse armata e madhe “kuqezi” me pa durim prisnin gol në rrjetën e Rabotniçkit, ndodhi e kundërta. Është skuadra shkupjane ajo që avansoi përballë kampionëve në fuqi, falë një super ekzekutimi të rivënies nga

Maqedoni-Kosovë, kapiteni Goran Pandev bënë thirrje për….

Kapiteni i Përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Goran Pandev bën thirrje publike që ndeshja me Kosovën të shtyhet. Këto dy përfaqësuese duhet të takohen me 26 mars në Shkup, në kuadër të ndeshjes gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Ndeshja është tepër e rëndësishme për kualifikimin, teksa ekipit fitues do të ketë

Bajerni i Munihut rikthen Toni Krosin në Gjermani!

Skuadra kampione e Bajernit të Munihut ka intesifikuar bisedimet për të rikthyer në skuadër ish mesfushorin e saj, Toni Kroos. Skuadra gjermane është e prirë të rikthej në skaudër 30 vjeçarin, dhe të njëjtën do të tentojë ta bëjë gjatë verës. Një gjë të tillë raporton “Diariomadridista”, sipas së cilës “bavarezët” janë

Liga e Kampionëve sonte vjen me dy super ndeshje

Në ligën më prestigjioze europiane, Ligën e Kampionëve mbrëmë u zhvilluan dy ndeshjet e para kthyese në kuadër të ndeshjeve të 1/8 së finales. Sonte në orar janë edhe dy ndeshje të tjera, të cilat fillojnë nga ora 21:00. Në “Enfilld Roud”, Liverpulli do të tentojë të përmbys rezultatin e ndeshjes së

FFM letër UEFA-s, kërkon shtyerjen e ndeshjes me Kosovën

Federata e futbollit të Maqedonisë edhe zyrtarisht me shkresë në UEFA ka kërkuar të shtyhet ndeshja Maqedoni-Kosovë në kuadër të gjysmëfinales së balotazhit për kualifikim në Kampionatin Europian, e caktuar të luhet më 26 mars 2020 në Arenën nacionale "Todor Proeski" në Shkup. Në letrën e drejtuar deri te Shtëpia e

Formacioni i Shkëndijës ndaj Rabotniçkit, Agim Ibraimi mbetet në bankinë

Shkëndija pas pak do të zhvillojë ndeshjen ndaj Rabotniçkit, e vlefshme për javën e 23-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Tradita flet në anën e “kuqezinjëve”, të cilët megjithatë po luajnë me shumë luhatje këtë edicion. Trajneri Ernest Gjoka i ndodhur në një situatë të tillë, thuajse

Me Mukin në krye, FC Shkupi nuk njeh disfatë…a do jetë ashtu edhe pas ndeshjes me Sileksin!

FC Shkupi sot do të mirëpret Sileksin në ndeshjen e vlefshme të javës së 23-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Pas largimit të Qatip Osmanit, edhe këtë herë skuadra nga Çairi do të udhëhiqet nga kapiteni i saj, Muharem Bajrami, për të cilin do të jetë kjo hera e

Angellovski: Le të shtyhet ndeshja, nuk ka kuptim futbolli pa tifoz

Koronaviorusi i përhapur në vendin tonë ka bërë që ndeshja midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve të luhet pa tifoz. Ndeshja në fjalë është me datë 26 mars, mirëpo vendimi i djeshëm i Qeverisë që në 30 ditët e ardhshme çdo aktivitet sportiv