Tasevski rikthehet në skenë, do të drejtojë këtë skuadër në LPFMV!

Zhikica Tasevski pas një viti mund të rikthehet në futbollin vendor, aty ku së fundmi drejtonte skuadrën e Rabotniçkit, njofton “infOSport.mk”. Strategu 42-vjeçar mund të marrë drejtimin e skuadrës së Makedonija GJ.P., skuadër kjo që nën drejtimin e strategut nga Prizreni, Naxhi Shensoi pësoi tre disfata të njëpasnjëshme, duke humbur kështu

Boreci të mërkurën e bëri atë që se kishte bërë deri më tani në LPFMV

Boreci të mërkurën mundi Makedonija Gj.P në Shkup, duke regjistruar në këtë mënyrë fitoren e parë në ndeshjet në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Gorazd Mihajllov në 22 javët paraprake asnjëherë nuk kishte mundur të marrë fitore jashtë Velesit, ku në 11 ndeshjet e deritanishme kishte regjistruar vetëm 2 barazime

Ndërpritet për kohë të pacaktuar kampionati vendor në të gjitha kategoritë

Komisioni për gara pranë Federatës së futbollit të Maqedonisë vendosi të pezullojë për kohë të pacaktuar kampionatin kombëtarë në Ligën e Parë, Ligat e Dyta e të Treta, si dhe kampionatin e femrave dhe futsallin. Vendimi u mor pas rekomandimeve dhe ndalesave të fundit nga Ministria e Shëndetësisë për parandalimin e

Për dy javë nuk do mund të shohim as ndeshje të La Ligas!

Futbolli evropian është duke kaluar një nga momentet më të vështira në historinë moderne. Pas “Serie A”, është edhe La Liga ajo që ka vendosur të ndërpresë garat për dy javët e ardhshme për shkak të përhapjes së Koronavirusit. Federata Spanjolle ka vendosur që të gjitha nivelet e futbollit profesionist do të

Ronaldinjo po jeton në burg si “boss”

Legjenda braziliane Ronaldinjo, tashmë disa ditë që qëndron prapa grilave në Paraguai për shkak të një pasaporte false. Ronaldinho është në burgun famëkeq “Asuncion”, i cili strehon kriminelët më të mëdhenj, megjithatë braziliani ka arritur të bëhet yll edhe këtu. Konkretisht, tashmë kanë dalur fotografi të reja të Ronaldinjos, ku shihet ai

Diego Kosta ironizon me koronavirusin, kollitet me qëllim para gazetarëve (VIDEO)

Pasi eliminoi Liverpullin nga Liga e Kampionëve, sulmuesi i Atletiko Madridit, Diego Kosta, ishte në gjendje të merrte vëmendjen edhe pse nuk shënoi asnjë gol mbrëmë në fitoren 3:2 të skuadrës së tij në “Enfilld Roud”. Madje ai u zëvendësua në minutën e 56-të nga heroi i takimit, Marko Lorente,

FSHF pezullon të gjithë aktivitetet futbollistike

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Shqipërisë ka ndjekur nga afër dhe me prioritet ecurinë e situatës pas rasteve të shfaqura me COVID-19 në Shqipëri. Nisur nga përshkallëzimi i kësaj situate dhe duke ndjerë përgjegjësi maksimale për të gjithë personat e përfshirë në jetën futbollistike në vend si dhe pas

Gjithsej të etiketuara

Struga T&L emëron trajnerin e ri

Struga Trim Lum nuk ka pritur shumë për emërimin e trajnerit të ri, njofton “infOSport.mk”. Pas ndarjes me Jeton Beqirin, skuadrën në ndeshjen e djeshme kundër Vardarit e udhëhoqi ndihmësi Meriton Gega, ndërsa prej sot ekipin strugan do ta udhëheq Srgjan Zaharievski, një emër i njohur ky si futbollistë, ku sukseset

Juventus urdhëroi Ronaldon të rikthehet në karantin, portugezi refuzon!

Futbollisti titullarë i Juventus, Daniele Rugani mbrëmë vonë rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit, që tashmë është përhapur thuajse në gjithë Italinë. Mbrojtësi “bardhezi” nuk ishte ndjerë mirë dhe kishte pasur disa nga simptomet, ndërsa nga tabori i skuadrës kampione të Italisë kishin lëshuan një deklaratë për shtyp, përmes të cilit