Drita e gatshme për fazën finale, Ardian Nuhiu ka disa fjalë për kundërshtarët

Drita e Gjilanit që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, për momentin është skuadra që më së shumti ia rrezikon vendin e parë Ballkanit. Drita aktualisht ndodhet në pozitën e dytë me vetëm një pikë më pak se Ballkani i Ismet Munishit. Kjo ka bërë që entuziazmi te skuadra gjilanase, sidomos

ZYRTARE, Tasevski merr drejtimin e Makedonija GJ.P

Zhikica Tasevski edhe zyrtarisht është emëruar në postin e trajnerit te Makedonija GJ.P.. Një gjë të tillë “infOSport.mk” paralajmëroi që gjatë ditës së djeshme, ndërsa takimi i dytë i djeshëm pas dite mes drejtuesve të skuadrës shkupjane dhe strategut 42-vjeçar, si duket ka rezultuar pozitiv, pasi palët kanë precizuar të

ZYRTARE, shtyhet Premierliga, nuk ka ndeshje deri më 4 prill

Kampionati anglez edhe zyrtarisht është shtyrë! Premierliga bëri një mbledhje urgjente pak çaste më parë pas prekjes me Koronavirus te Mikel Artetës, Callum Hudson-Odoi dhe disa futbollistëve të tjerë. Ishte parashikuar që ndeshjet e kësaj fundjave të luheshin, por pas kësaj mbledhje urgjente, është vendosur që çdo aktivitet të shtyhet, deri

Ditë zie për Plisat, vritet tifozi që të shtunën e përkrahi Prishtinën në Gjilan

Ditë zie për tifozerinë e Prishtinës, “Plisat”, por edhe vetë klubin nga kryeqendra kosovare. Tifozi Lekë Bulliqi ka ndërruar jetë pas një atentati të ndodhur dje në lagjen Arbëria të Prishtinës. Njoftimin e ka bërë të ditur vetë tifozeria Plisat. “Pas një atentati me armë të ndodhur dje në lagjen “Arbëria”, me

Gjithsej të etiketuara

ZYRTARE, shtyhen ndeshjet e Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa

UEFA ka vendosur t’i shtyejë të gjitha ndeshjet e parapara për t’u zhvilluar në javën e ardhshme në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Europës, si masë mbrojtëse kundër koronavirusit. Shtëpia më e madhe e futbollit europian ka marrë këtë vendim, me qëllim që ti mbrojë futbollistët nga përhapja e koronavirusit,

Shtyhet ndeshja Brajton-Arsenal

Ndeshja e javës së 30-të në Premierligën angleze ndërmjet Brajtonit dhe Arsenalit, e paraparë të zhvillohej të shtunën, është shtyrë. Ky vendim është marrë për shkak se trajneri i “Topçinjve”, Mikel Arteta ka rezultuar pozitiv në kontrollin për koronavirus. “Topçinjtë” njoftuan mbrëmë se trajneri i tyre është prekur nga virusi tashmë i

Ky është vendimi i fundit në lidhje me zhvillimin e ndeshjeve në Premierligë

Premierliga angleze ka konfirmuar që të gjitha ndeshjet e kësaj fundjave do të zhvillohen sipas orarit të planifikuar. Kryeministri i Britanisë ka këshilluar që të gjitha ngjarjet sportive të vazhdojnë me normalitet, edhe përkundër faktit se në shumë liga të tjera të futbollit, përfshirë këtu edhe futbollin tonë vendor, ndeshjet e