Trajneri i Feronikelit ka një “dignozë” interesante për koronavirusin

Teksa bota ndodhet në një panik të madh nga koronavirusi dhe pandemia ndodhet në zemër të Europës, ka edhe njerëz e personalitete të ndryshme që e marrin më qetë situatën. Një prej tyre është edhe trajneri i skuadrës kosovare të Feronikelit, Afrim Tovërlani. Si duket virusi i shumë përfolur në gjithë Botës,

Messi vjen me mesazh shumë domethënës për situatën delikate të koronavirusit

Ylli argjentinas, Lionel Messi është personazhi i radhës i botës së futbollit që ka dhënë një mesazh shumë domethënës në rrjetet sociale për situatën delikate të koronavirusit. “Këto janë ditë të ndërlikuara për të gjithë. Jetojmë të shqetësuar për atë që po ndodh dhe duam të ndihmojmë ata që janë prekur

Koronavirusi, Premierliga vjen me një skenar të çmendur!!!

Kampionatet europiane që janë pezulluar do të mbarojnë në fund të muajit qershor, ndërsa Premierliga angleze mund të jetë mbyllur përfundimisht për këtë sezon. Klubet angleze nuk pranojnë të rikthehen në fushën e blertë prej frikës së koronavirusit. Ndërkohë e përditshmja e njohur “Telegraph” raporton lajmin e bujshëm, sipas së cilit Liverpulli

Etrit Berisha në mesin e TOP5 portierëve më të mirë në Europë

Edhe pse Spal renditet në pozitën e parafundit në “Serie A” dhe Etrit Berisha ka pësuar 44 gola në 26 ndeshje, portieri i kombëtares shqiptare po zhvillon një sezon të jashtëzakonshëm. 31-vjeçari nga Prishtina ka kryer pritje të jashtëzakonshme dhe falë tij Spal ndodhet ende në garë për të siguruar qëndrimin

Italia e fokusuar në mposhtjen e koronavirusit, Milani në transferimin e futbollistit të Selltikut

Përderisa Italia është e fokusuar në ndalimin e përhapjes së koronavirusit, skuadra e Milanit është fokusuar në transferimin e futbollistit të Selltikut, Kristofer Ajer. 21 vjeçari me skuadrën e njohur skoceze ka kontratë deri në qershor të vitit 2022, mirëpo me shumë gjasa i njëjti nuk pritet që të qëndrojë edhe

Iliçiç vjen me një dhuratë simbolike për mjekët që po luftojnë koronavirusin në Itali

Josip Iliçiç po kalon momentet më të mira në karrierë. Slloveni po shkëlqen vitin 2020, ndërsa vlen të theksohet se në 14 ndeshjet e fundit ka shënuar 17 gola, 4 prej të cilëve në ndeshjen e fundit kundër Valencias në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve Europian. Si

Konjaspor e Dacit me dy futbollistë më pak mundi Fenerbahçen e Muriqit

Vazhdon kriza e Fenerbahçes së Vedat Muriqit. Skuadra nga “Shukru Saraçogllu” sonte u mund nga Konjaspori i Erdon Dacit (mbeti në bankinë), njofton “infOSport.mk”. Edhe pse me dy futbollistë më pak në fushë, Konjaspori shënoi fitore minimale 1:0, me një gol të shënuar nga boshnjaku Riad Bajiç në minutën e 41-të. Ky