Nesër vendimi final për futbollin shqiptar, ja çfarë pritet të ndodhë

Pezullimi i kampionatit shqiptarë pa afat të caktuar pak ditë më parë dhe gjendja në të cilën ndodhet vendi për shkak të ruajtjes nga virusi “COVID-19”, duket se do të detyrojë që nesër të ketë një tjetër dalje zyrtare të Federatës Shqiptare të Futbollit në lidhje me kampionatin. Themi kështu, pasi

Kampion bote me Gjermaninë, Mustafi në shtëpi flet shqip me fëmijët e tij (VIDEO)

Futbollit në Europë është totalisht i pezulluar për shkak të përhapjes së Koronavirus, por disa nga futbollistët kanë zgjedhur të bëjnë një sfidë, ku teksa lajnë duart ashtu siç janë dhe rregullat nga specialistët, duhet të bëjnë edhe xhonglime me top. Kësaj sfide i është bashkuar edhe futbollisti shqiptarë me origjinë

E bujshme, Tare te Lacio sjellë një nënkampion Bote

Lacio po zhvillon një sezon të shkëlqyeshëm në “Serie A”, teksa është në garë të ngushtë për titullin e kampionit me Juventusin. Nisur nga ky fakt, ata edicionin e ardhshëm do të rikthehen të luajnë pas shumë vitesh në Ligën e Kampionëve, ndërsa Igli Tare që tani ka nisur të

Presidenti i La Liga-s, kampionati 2019/2020 do të përfundojë

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas thotë se është “i bindur” që liga do të jetë në gjendje të përfundojë sezonin 2019/20 pavarësisht ndërprerjes së shkaktuar nga shpërthimi i koronavirusit. Dy nivelet e para në Spanjë janë aktualisht në fillimin e një pushimi dy-javor në të gjitha ndeshjet, ndërsa qeveria spanjolle

Për arsye të koronavirusit dy skuadra shpallen kampion para kohe

Për shkak të koronavirusit dy skuadra basketbolli janë shpallur kampione para kohe. Në Superligën e Lituanisë në basketboll, skuadra e Zhalgiris është kampione, me 22 fitore dhe dy humbje. Zhalgiris numëron 5 fitore më shumë sesa ndjekësit më të afërt të Rytas. Ndryshe është ky titulli i 10-të radhazi për ekipin e

“Po na vrisni”, shpërthejnë futbollistët e një ndër klubeve më të njohura në Botë

Futbollistët e Gremios zbritën në fushë duke mbajtur maska, në shenjë proteste ndaj autoriteteve braziliane që vazhdojnë të luajnë pavarësisht emergjencës së Koronavirusit. Futbolli në kampionatin brazilian vazhdon të luhet normalisht, pavarësisht se me dyer te mbyllura. Gremio së fundmi luajti kundër Sao Luiz (2:2), por e bëri të qartë se

Gjithsej të etiketuara

Derbi i zjarrtë Galata – Beshiktash mbyllet me barazim

Java e 26-të në elitën e futbollit turk dhuroi derbin e zjarrtë midis Galatsarajit dhe Beshiktashit, ndeshje kjo që në fund u mbyll me barazim pa gola, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua para tribunave të zbrazura të “Turk Telekom”, ndërsa kjo gjë nuk u pengoi aq shumë futbollistëve brenda

Rrezikohet  transferimi i Sane te Bajern Munihu, shkak koronavirusi!

E ardhmja e Leroj Sane është edhe më e diskutueshme pas pezullimit të Premierligës. Anësori i Mançester Sitit, 24 vjeç, ka qenë prej kohësh në listën e Bajernit të Munihut. Por gjermanët duan të shohin Sane të provojë fizikun e tij në ndeshje pas shtatë muajsh jashtë fushe.  Dhe me pezullimin