Në Itali të sigurtë, Kumbulla nga karantina drejt te Lacio!?

Sido që të jetë fundi i sezonit aktual në “Serie A”, e ardhmja e mbrojtësit të kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është larg klubit të Veronës. Mbrojtësi ka shkëlqyer duke u kthyer në objektivin e merkatos të skuadrave të ndryshme që kërkojnë shërbimet e tij e bëhet fjalë për ekipe elitare si

Ndikim i Koronavirus, presidenti i Çelzit humb plot 2.4 miliard sterlina

Sipas “Moscow Times”, miliarderët kryesorë të Rusisë kanë humbur një total prej 50.6 miliard sterlinash në vitin 2020. Presidenti Vladimir Putin, thuhet se ka humbur 2.8 miliardë sterlina, ndërsa Abramoviç, presidenti i Çelzit, ka ka humbur plot 2.4 miliard sterlina. 53-vjeçari, i cili ka në pronësi "blutë" e Londrës që

Tronditet bota e futbollit, ky është trajneri i parë që ndërron jetë nga “Koronavirus”

Një trajner 21 vjeçar i futbollit të të rinjve në Spanjë, ka ndërruar jetë shkaku i Covid-19, virusit vdekjeprurës që ka mbërthyer në ankth Europën. Francisco Garcia, i lindur në Malaga dhe drejtues i ekipit të Atletico Portada Alta, u diagnostifikua me leucemi, ndërsa të premten e shkuar u dërgua me

Gjithsej të etiketuara

Fatet e 55 kampionateve futbollistike, UEFA  i dhuron titullin Vardarit!?

UEFA iu ka kërkuar të gjithë 55 Federatave anëtare, përfshirë këtu edhe Federatën e Futbollit të Maqedonisë, të vendosin për një format të ri sa i takon zhvillimit të garave, raporton spanjollja “AS”. Koronavirusi ka ndikuar drejtpërdrejt edhe në futboll, me të gjitha kampionatet që tashmë janë shtyrë. Me Europianin që do

Maqedoni-Kosovë pa shikues, ja çfarë thotë Bejtullai që ka edhe një mesazh për tifozët

Vendimi që ndeshja të zhvillohet pa shikues për shkak të koronavirusit nuk është pritur mirë nga askush, por shëndeti është mbi të gjitha, thotë Egzon Bejtullai, mbrojtësi tetovar, i cili gjatë merkatos së janarit braktisi Shkëndijën për tu transferuar në Suedi te skuadra e njohur e Helsinborgut. Bejtullai thotë se mos-prania

Në pritje të mbledhjes së UEFA-s, zbulohen opsionet e mundshme për “Euro 2020”

Nesër pasdite UEFA do të zhvillojë një video-konferencë me të 55 vendeta anëtare të saj, ku përveç situatës së jashtëzakonshme të shkaktuar nga përhapja me shpejtësi e koronavirusit, pritet të vendoset edhe për fatin e Kampionatit Europian. Duke qenë se janë pezulluar thuajse të gjitha ligat europiane të futbollit, do të

Bejtullai nuk ka frikë nga Muriqi dhe Rashica

Kosova njihet për fazën e saj të “frikshme” ofanzive me lojtarët si Muriqi, Rashica, apo edhe të tjerët. Megjithatë, Bejtullai nuk iu frikësohet sulmuesve të Kosovës, me të cilët do të ketë punë gjatë lojës. “Respekt do të kem, por frikë nuk e kisha thënë. Mendoj se fjala frikë nuk duhet

Bundesliga nuk kthehet së paku deri më 3 prill

Futbolli në Gjermani është ndërprerë edhe përfundimisht. Bundesliga kishte planifikuar që ndeshjet e kësaj fundjavë të luheshin pa tifozë, por për shkak të përhapjes masive të Koronavirusit, u detyruan të shtynin ndeshjet deri në një njoftim të dytë. Kështu gjatë ditës së sotme numri një i Bundesligës, Kristian Seifert, tha: “Kampionati