Lukaku tregon se ishte afër transferimit te Juventusi

Jo vetëm Interi, por edhe Juventusi ishte interesuar për sulmuesin belg, Romelo Lukaku. Një gjë të tillë ka zbuluar vetë Lukaku, i cili madje ka treguar edhe arsyen pse në fund kishte zgjedhur të veshë fanellën “zikaltër”. “Ishte afër, shumë afër, por mendja ime ishte gjithmonë te Interi dhe te trajneri.

Rashford vjen më një gjest të madh humanitar

Vendimi për të mbyllur shkollat në Angli për shkak të koronavirusit pritet të ketë ndikim te shumë fëmijë të cilët varen nga ushqimi falas që marrin në shkolla. Për këtë arsye, sulmuesi i Mançester Junajtedit, Markus Rashford ka bashkëpunuar me organizatën e bamirësisë “FareShare”, e cila nuk lejon të hidhen ushqimet

Talenti i Milanit në telashe, duhet t’i paguajë 16.5 milion euro ish-skuadrës

Rafael Leao ka marrë një lajm shumë të keq. Sulmuesi i Milanit do duhet t’i paguajë 16.5 milion euro ish-skuadrës së tij, Sportingut të Lisbonës. Ka qenë Gjykata e Arbitrazhit Sportiv që ka vendosur kështu në lidhje me ngjarjen e ndodhur dy vite më parë. Tifozët e acaruar të klubit portugez sulmuan

Milani hedh sytë ka ylli i Kombëtares së Francës!

Skuadra e madhe italiane e Milanit gjatë merkatos së verës në “San Siro” do të tentojë të transferojë mesfushorin e Real Betis, Nabil Fekir. Sipas Diario AS, “Rosonerët” janë të gatshëm të paguajnë 40 milionë euro për kartonin e francezit. Nuk dihet nëse klubi spanjoll do e pranojë këtë ofertë, ngase Fekir

Obamejang tashmë ka vendosur, ja kur do të largohet nga Arsenali!

Pier Emerik Obamejang nuk e ka ndërmend të rinovojë kontratën me Arsenalin dhe sipas të gjitha gjasave do të largohet me parametra zero në verën e vitit 2021. Ish-sulmuesi i Dortmundit ka edhe 15 muaj kontratë me “topçinjtë” dhe do të vazhdojë aventurën e tij me Arsenalin deri në verën e

Ja sa miliona do humbisnin yjet e “Serie A” nëse do preken pagat

Në pritje për të kuptuar se kur do të rinisë “Serie A”, një nga argumentët e këtyre orëve të fundit është mundësia që klubet të prekin pagat e lojtarëve në rast se sezoni nuk do të mbyllet rregullisht. Duke parë shifrat, hipotezat janë që të shkurtohet 30% e rrogës vjetore për

Zyrtare, shkaku i koronavirusit shtyhet edhe “Copa Libertadores”

Pas ndalesës së dy kompeticioneve më të rëndësishme europiane të futbollit në nivel klubesh, Ligës së Kampionëve dhe Ligës Europa, tanimë kanë ndaluar edhe dy kompeticionet e rëndësishme të Amerikës Jugore, Copa Libertadores dhe Copa Sudamericana (ekuivalentë me LK dhe LE). Njoftimi është bërë nëpërmjet një komunikate nga “Conmebol” (Konfederata e