Xhoshua mund të përballet me Fjurin, para duelit me Pulev! Ky është skenari

Entoni Xhoshua dhe Tajson Fjuri mund të përballen më herët sesa kemi menduar gjithë neve. Edhe pse që të dy këta boksier tashmë kanë caktuar meçet e tyre me Pulev dhe Uilder, situata mund të ndryshojë. Sipas Edi Hern, promotorit të Xhoshua, për shkak të pandemisë Covid-19, Fjuri dhe Xhoshua mund të

Klubi shqiptar thyen rregullat e masave ndaj koronavirus, del në stërvitje!

Skuadra me më shumë trofe në Shqipëri, Tirana, gjatë ditës së sotme ka dalë në stërvitje, duke bërë nëj skandal të madh. Vendi ynë fqinjë, Shqipëria është në izolim total për shkak të koronavirusit, ndërsa për këtë shkak janë anuluar të gjitha aktivitetet sportive apo grumbullimet. Qeveria shqiptare madje ka anuluar

Kampioni i Kosovës në futboll mund të shpallet edhe përmes formatit të “play-off”!?

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka thënë se ai shpreson që kampionati në “Ipko Superligën” e Kosovës do të kthehet kah gjysmja e muajit prill, teksa ka thënë se kampioni i ligës mund të shpallet edhe përmes formatit të ndeshjeve të “play-off”. Shkaku i krizës

Lukaku vjen me një gjest të madh, 100 mijë euro për spitalin e Milanos

Sulmuesi belg i Interit, Romelu Lukaku i është shtuar listës së futbollistëve që kanë vendosur të ndihmojnë financiarisht strukturat spitalore në Itali për emergjencën e koronavirusit. Nëpërmjet profilit të tij zyrtar të Interit, sulmuesi belg ka lajmëruar se do t’i dhurojë 100 mijë euro spitalit “Shën Rafel” të Milanos dhe ka

Futbollistët e Lajpcigut nuk kanë firkë koronavirusin, rikthehen në stërvitje!

Gjermania ka pezulluar kampionatet e futbollit deri me datë 3 prill dhe po lufton kundër koronavirusit. Rinisja e stërvitjeve nga skuadrat është një nga temat që po diskutohet, teksa skuadra e njohur e Bundesligës, Lajpcigu nuk ka humbur kohë. Drejtuesit e klubit kanë vendosur që djemtë e Nagelsmann të nisin me

Altin Lala tregon sa kushton Milot Rashica!

Milot Rashica është një nga futbollistët më të mirë te Verder Bremeni, teksa në shumë ndeshje ka rezultuar vendimtar për ekipin e tij. Pikërisht paraqitjet e yllit të përfaqësueses së Kosovës nuk kanë kaluar pa u vënë re nga ekipet e mëdha, teksa Liverpulli dhe Borusia Dortmundi, janë dy skuadrat që

Përsëritet historia “Van Persi”, Obamejang drejt Junajtedit!

Në sezonin 2012/13, kapiteni i Arsenalit, Robin Van Persi, nuk pranoi të rinovojë me “Topçinjtë” dhe vendosi t’iu bashkohet rivalëve të përjetshëm të Mançester Junajtedit. Pas kësaj lëvizje, sulmuesi holandez mori shumë kritika dhe urrejtje nga tifozët londinezë, që edhe sot e kësaj dite nuk e kanë harruar. Duket se kjo

Bardhi: Gëzohem që ndeshja Maqedoni-Kosovë do të luhet me tifoz

Enis Bardhi, lojtari me origjinë shqiptare që përfaqëson Maqedoninë e Veriut, në një intervistë për “Fan Zone” ka folur për ndeshjen Maqedoni-Kosovë, ndeshje kjo që edhe përfundimisht do të zhvillohet me datë 4 qershor në praninë e tifozëve. Një gjë e këtillë ka gëzuar edhe -Maqedoni, në kuadër të Ligës së