Alioski: Maqedonia është më me përvojë se Kosova

Futbollisti shqiptarë, Ezgjan Alioski, i cili përfaqëson Maqedoninë e Veriut së fundmi ka folur rreth ndeshjes që përfaqësuesja e vendit tonë do ta zhvillojë kundër Kosovës. Kjo ndeshje është e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, ndërsa  edhe pse ishte caktuar fillimisht të zhvillohet me 26 mars, e njëjta do

Mejuedher anulon duelet e paralajmëruara në UFC me Khabib ose Konor

Burime pranë boksierit amerikan Flojd Mejuedher bëjnë me dije se 43-vjeçari ka hequr dorë nga rikthimi i tij në ring këtë vit, ashtu sikurse kishte programuar më parë. Boksieri i pamposhtur ka pasur dy ngjarje të dhimbshme kohët e fundit, ndarjen nga jeta e ish-partneres së tij Josie Harris (nëna e

Dybala dhe e fejuara e tij rezultojnë pozitiv me Koronavirus

Sulmuesi i Juventusit, Paolo Dybala, ka dalë pozitiv me Koronavirus. Një gjë të tillë ka konfirmuar vetë argjentinasi përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në Tëitter. Përveç Dybalas, pozitiv me koronavirus ka rezultuar edhe partnerja e tij, Oriana Sabatini. “Përshëndetje të gjithëve, doja t’iu informoja se kemi marrë testet

Berisha: Kujdes për veten dhe të tjerët, në qershor do t’ju bëjmë krenarë

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Berisha ka dhënë mesazhin e tij për të gjithë popullin e Kosovës pas përhapjes së koronavirusit Covid-19 edhe në vendin tonë. Ky është mesazhi i anëtarit të skuadrës ruse të Akhmat Grozny: “Përshëndetje të gjithëve. Duke marrë parasysh se kohët e fundit është përhapur koronavirus ju

Trajneri i Shkëndijës bëhet me profesion të ri, “bëhet byrekxhi”! (VIDEO)

Kanë ardhur kohë të vështira edhe për trajnerët e futbollit… Këtë më së miri po e dëshmon trajneri aktual i Shkëndijës, Ernest Gjoka, i cili izolimin në shtëpi për shkak koronavirusit po kalon duke bërë byrek. Një gjë të tillë mund të shihni edhe përmes video materialit më poshtë, ku si