“Air Albania” mund të kthehet në spital”, Rama bën paralajmërimin e frikshëm

Shqipëria është duke iu nënshtruar një shtetrrethimi, teksa sot Qeveria ka ndaluar lëvizjen në tërësi të qytetarëve të saj. Masa këto të marra nga qeveria për të parandaluar përhapjen e Koronavirus në vend, ku numri i rasteve të konfirmuara tashmë ka shkuar në 89. Kryeministri Rama ka bërë thirrje për qëndrimin në

Arijan Ademi tregon tmerrin pas tërmetit në Zagreb

Sot në mëngjes (e diel, 22 mars) Zagrebi, kryeqyteti i Kroacisë, është goditur nga disa tërmete të mëdha. Kapiteni i Dinamo Zagrebit, njëherit anëtar i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Arijan Ademi i ka treguar gazetarit sportiv, Reshat Ibrahimi për tmerrin e përjetuar mëngjesin e sotëm, kur tërmeti më i fuqishëm

Alioski tregon me cilin futbollistë kosovar qëndron më së miri

Maqedonia  e Veriut dhe Kosova me 4 qershor pritet të përballen njëra me tjetrën në kuadër të ndeshjes gjysmëfinale të Ligës së Kombeve, që ju jep shansin atyre për një vend në Euro 2021. Kjo përballje do të vë përballë edhe disa futbollistë shqiptarë nga rradhët e Maqedonisë së Veriut,

Koronavirusi i ka shndërruar stadiumet në spitale

Në Amerikën e Jugut, avancimi i shpejtë i koronavirusit, ka bërë që të rritet kujdesi dhe për këtë arsye edhe futbolli është mobilizuar për të përballuar emergjencën. Shumë klube, sidomos nga Brazili dhe Argjentina, janë shprehur të gatshme që stadiumet e tyre dhe qendrat sportive t’i “shndërrojnë” në spitale. Santosh, Korinthians, San