Del Piero falenderon shqiptarët për gjestin e madh

Ikona e futbollit italian dhe europian, Alesandro Del Piero në shenjë mirënjohjeje për solidarizimin e Shqipërisë ndaj Italisë, që po vuan tmerrësisht pasojat shkatërrimtare të koronavirusit, në profilin e tij në “Instagram”, ka shprehur mirënjohje për shtetin shqiptarë si dhe disa shtete të tjera të Botës, që janë solidarizuar me

Ish futbollisti i Pobedës “mbreti” nigerian i Europës!

Ish futbollisti i Pobedës, Kyrian Nvabueze, sipas të dhënave statistikore të “Allnigeriasoccer.com” ka rezultuar si golashënuesi më i mirë nigerian në kampionatet europiane. Nigeriani 27-vjeçar me pasaportë amerikane pjesë e Pobedës ishte nga gushti i vitit 2018-të deri janarin e vitit 2019-të, ndërsa aktualisht është pjesë e skuadrës shqiptare të

Fatih Terim rezulton pozitiv në testin e “Covid-19”

Trajneri i njohur turk, Fatih Terim, ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Një gjë të tillë ka konfirmuar vetë strategu i Galatasarajit në llogarinë e tij zyrtare në Tëitter, duke shkruar: “Sipas testeve që bëra sot, kam rezultuar pozitiv me Koronavirus. Jam në duar të sigurta në spital. Mos u shqetësoni. Do

ZYRTARE, UEFA shtyen finalet e LK dhe LE për një kohë të pacaktuar

Për shkak pandemisë së krijuar nga Koronavirusi, UEFA edhe zyrtarisht ka shtyrë ndeshjet finale të Ligës së Kampionëve dhe Liga Europa. Që të dyja ndeshjet duheshe të zhvilloheshin gjatë muajit maj, me 27 ajo e Liga Europa në Gdansk të Polonisë dhe ajo e 30 majit të Ligës së Kampionëve

Shkriniar i Interit shpallet më i miri në Sllovaki, uroj që Hamshik të mos jetë zemëruar me mua

Sllovakia ka zgjedhur futbollistin më të mirë të sezonit. Federata në bashkëpunim me të përditshmë “Pravda” ia kanë dhuruar këtë çmim mbrojtësit të Interit, Milan Shkriniar. Ky i fundit triumfoi me 344 vota, duke e mundur këtë herë ish futbollistin e Interit, Marek Hamshik, të cilin  edhe e ngacmoi paksa

Mediat gjermane: Rashica largohet nga Verder Bremeni

Milot Rashica ka klauzolë largimi në kontratën e tij me Verder Bremen në vlerë 38 milionë euro, por ylli kosovar me gjasë do të largohet nga klubi gjerman për një shumë më të vogël parash, sipas gazetës “Kicker”. E përditshmja kryesore e sportit në Gjermani thotë se përderisa nuk dihet ende

Pakueta largohet nga Milani, por jo edhe nga “Serie A”

Edhe pse Koronavirusi ka bërë që të gjitha kampionatet të pezullohen, klubet që tani kanë filluar të bëjnë llogaritë për sezonin e ardhshëm. Kështu te Milani pritet të ndodhin ndryshime të mëdha dhe njëri nga lojtarët që do të largohet nga “San Siro” është Lukas Pakueta. Siç raporton “La Repubblica”, braziliani Pakueta

Infantino: Mund të reformojmë futbollin botëror

Njerëzimi po kalon një moment shumë të vështirë prej përhapjes së madhe të koronavirusit. Pandemia po merr shumë jetë njerëzish, të gjithë janë izoluar në shtëpitë e tyre dhe askush nuk është më i qetë. Futbolli është një ndër industritë më të goditura. Kreu i FIFA-s, Gianni Infantino ka dhënë një

Shok te Bajerni! Ylli i skuadrës gati të largohet nga “Alianc Arena”

Skuadra kampione e Gjermanisë, Bajern Munih pritet të humbasë një nga futbollistët më të rëndësishëm të viteve të fundit, teksa në fund të sezonit David Alaba do të largohet nga “Alianc Arena”. Kështu raportojnë mediat e afërta me “Bavarezët”, sipas të cilave shanset që Alaba të largohet nga Bajerni në fund