“E meritoni t’ju bjerë virusi”, trajneri i njohur portugez shpërthen keq ndaj gazetarëve (VIDEO)

Zhorge Zhezus, trajneri i Flamengos, është bërë përsëri objekt diskutimesh në Portugali, për mënyrën se si i është kundërvënë gazetarëve vendas. Tekniku portugez ishte kthyer nga Brazili, ku deklaroi se ishte me koronavirus e nuk e priste që në aeroport të kishte radhë për ta pritur. Në momentin që ai mbërriti në

Gjasula zbulon të ardhmen e tij

Kontrata e mesfushorit të Kombëtares shqiptare të futbollit Klaus Gjasula me skuadrën gjermane të Paderborn, i skadon gjatë verës, mirëpo si duket futbollisti “kuqezi” ka vendosur që tani për të ardhmen e tij. Mediat gjermane raportojnë se Gjasula nuk ka ndër mend të largohet nga Paderborn, edhe nëse kjo skuadër do

Pasojat nga koronavirusi, futbollistit të Kombëtares shqiptare i përgjysmohet rroga!

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, pritet të humbasë gjysmën e rrogës në Kroaci për shkak të koronavirusit. Klubi i tij, Osijeku, deklaroi se do të ulë shpenzimet pas ndërprerjes së kampionatit. Mediat kroate njoftojnë se Osijeku bëhet i pari klub i elitës që lajmëron uljen e rrogave për lojtarët e

Njihuni me shqiptarin e lindur në Kanada që dëshiron të luaj për Shqipërinë

Kombëtarja shqiptare tashmë ka dhe një tjetër futbollist si opsion për ta zgjedhur në repartin e mbrojtjes. Bëhet fjalë për 21-vjeçarin Kosovar Sadiki, i cili është pjesë e Hibernian në Skoci, por që aktalisht në formë huazimi luan me skuadrën finlandeze të Finn Harps. Bëhet fjalë për një qendërmbrojtës, i cili

ZYRTARE, shtyhen edhe LO të Tokyos

Deri tani i vetmi event sportiv, që i kishte mbijetuar forcës së koronavirusit ishin Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”, por edhe këta të do të kthehen në “Tokyo 2021”. Vendimi përfundimtar është njoftuar ditën e sotme nga qeveria japoneze, nëpërmjet ministrit të sporteve, Sheiko Jashimoto, i cili ka deklaruar se eventi