A do të ketë shkurtim të rrogave te Shkëndija? Ja përgjigja e Ernest Gjokës

Në një kohë që koronavirusi ka vendosur në vështirësi financiare miliona njerëz, mijëra biznese dhe kompani, kësaj krize nuk mund t’i shpëtonin as klubet e futbollit, madje edhe ata më të pasurit. Prej ditësh flitet për reduktimin e pagesave të futbollistëve, ndërsa në pritje të një vendimi të tillë janë edhe

Kriza financiare e klubeve, FIFA mendon skenarin e bujshëm

FIFA mendon të bëjë revolucion në futboll. Një vendim i detyruar në fakt, për shkak të krizës që pritet të përfshijë klubet e futbollit. Në rrezik janë ato të voglat, që i kanë të pakta burimet financiare dhe po mendohet për një zgjidhje. Skenari është i tillë, që do të lejojë

Bajerni i Munihut është një klub i veçantë, ja arsyeja

Shëndeti i njerëzve është primar dhe të gjithë shtetet e infektuara me koronavirus po i bëjnë thirrje popullatës që të mos dalë nga shtëpia. “COVID-19” po shkakton mijëra viktima, teksa Italia është vendi më i prekur europian. Pasoja do të ketë edhe në aspektin ekonomik dhe klubet e futbollit nuk bëjnë përjashtin.

Napoli e kërkon bomberin e Lacios, Immobile, por…..

Napoli dëshiron të transferojë goleadorin e “Serie A”, Çiro Immobile, por bomberi bardhekaltër është i paprekshëm për presidentin e Lacios, Klaudio Lotito. Numri 1 i Lacios e konsideron të pashitshëm sulmuesin e kombëtares italiane për të cilin drejtori sportiv, Igli Tare ka përgatitur një kontratë të re. Aktualisht Immobile është nën kontratë

Guardiola dhuron një milion euro në luftën kundër koronavirusit

Strategu u Mançester Sitit, Pep Guardiola ka dhuruar një milionë euro për të ndihmuar në blerjet e furnizimeve mjekësore në luftën kundër koronavirusit në shtëpinë e tij, në Kataluni. Një deklaratë nga Kolegji i Mjekësisë në Barcelonë konfirmoi kontributin e trajnerit spanjoll në fushatën Angel Soler Daniel. Dhurimi do të shkojë për

Rasti i parë me koronavirus tek Atalanta e Berat Xhimshitit

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus tek Atalanta e Berat Xhimshitit. Bëhet fjalë për portierin, Marko Sportiello, ndërsa lajmin e kanë konfirmuar nga vetë klubi nga Bergamo. “Ju njoftojmë se autoritetet lokale shëndetësore na kanë komunikuar infektimin me ‘COVID-19’ të lojtarit Marko Sportiello. Portieri është aktualisht pa simptoma. Në karantinë përveç

Futbolli ndalon edhe në një kontinent tjetër

Epidemia e koronavirusit që ka kapluar thuajse gjithë Botën, ka ndaluar futbollin edhe në një tjetër kontinent. Bëhet fjalë për Australinë që ka vendosur të ndërpresë kampiontin. “A-League” nëpërmjet faqes zyrtare ka bërë të ditur  se shtimi i rasteve pozitive të prekur me “Covid-19” e bën të pamundur vazhdimin e kampionatit. Futbolli në