Messi në kërkim të 700 golave

Atë që e ka arritur ylli portugez, Kristiano Ronaldo, dëshiron ta arrijë edhe Lionel Messi. Nga futbollistët aktiv, vetëm portugezi Ronaldo ka arritur që të shënojë mbi 700 gola në karrierë në 1000 ndeshje, shifra vërtetë të frikshme. Por, rrugës për të arritur një gjë të tillë është edhe 6-të herë

Gjithsej të etiketuara

Në Spanjë janë të bindur për rifillimin e kampionatit

Skenare të ndryshme, hipoteza dhe thashetheme të shumta po qarkullojnë ditët e fundit për mbarëvajtjen e sezonit aktual në ligat kryesore europiane, për shkak të ndalesave që ka shkaktuar fenomeni Koronavirus. Në Spanjë, presidenti i Federatës së Futbollit, Luis Rubiales, ka garantuar se nuk do të mbyllet sezoni aktual dhe prioritet

Koronavirusi vazhdon të marrë jetë në Itali, ish-mesfushori i Lacios humb babanë

Italia është vendi më i prekur në botë nga Koronavirusi dhe shifrat në vendin fqinj janë tronditëse. Ish-mesfushori i Lacios, Dario Makcolin, ka humbur babain e tij, Xhiankarlon, pikërisht nga virusi vdekjeprurës. Babai i komentatorit aktual të “DAZN” ishte i përfshirë në listën e 921 rasteve të infektuar në qytetin e

Gravina këmbëngulës për rifillimin e “Serie A”

Italia është në kaos total, me të prekurit nga koronavirusi që vetëm shtohen, sikurse edhe viktimat. Deri më tani nuk ka asnjë shenjë përmirësimi, por sërish ka optimistë që mendojnë se kampionatet e futbollit në vendin fqinj do të rinisin. Një prej tyre është edhe presidenti i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC),

Futboll deri në gusht, UEFA e vendosur të rikthejë kampionatet

UEFA, FIFA dhe federatat e futbollit anembanë Europës janë në një pozicion të vështirë. Pandemia prej Koronavirusit i ka vënë të gjithë në vështirësi dhe për momentin futbolli është ndalur thuajse kudo. Para pak kohësh UEFA vendosi të shtyej EURO 2020, ndërkohë që një ditë më parë u shtynë edhe Lojërat

Gjithsej të etiketuara

Nojer refuzon rinovimin e kontratës me Bajernin e Munihut

Drejtuesit e Bajernit të Munihut po mendojnë rinovimin e kontratave me disa nga futbollistët, tek të cilët mendon për të ardhmen. Njëri prej tyre është portieri Manuel Nojer, i cili nesër mbush 34 vjet. Bisedimet kanë nisur, por nuk ka një dakordësi. Ashtu siç raporton “Bild”, problemi qëndron te kohëzgjatja e kontratës. Nojer