Interi favorit për nënshkrimin e Vertogen

Interi është favorit për nënshkrimin e mbrojtësit të Totenhamit, Jan Vertongen. Marrëveshja e belgut me Totenhamin përfundon gjatë verës, ndërsa pikërisht kjo ka bërë që shumë skuadra të njohura europiane të vihen pas tij.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, skuadra “zikaltër” është në avantazh para skuadrave të tjera për nënshkrkimin e Vertongen, i cili pjesë e Totenham është që nga korriku i vitit 2012-të.

Ai me skuadrën londineze ka zhvilluar plotë 311 ndeshje, duke realizuar 14 gola. 32-vjeçari Vertongen me kombëtaren belge gjithashtu numëron 118 ndeshje dhe 9 gola të shënuar.

Leave a Reply